Özde Karadağ ile Işığı Keşfetmek

212 Photography Festival dahilinde çok keyifli bir Lomography atölyesi seni bekliyor!

Krediler: lisamariesimpson

İnsan, ışığın kaydedilebilirliğini keşfettiği zamandan itibaren an’ları dondurmaya başladı. Peki dijital dünyada, sensörlerin içinde doğmuş yeni nesil, ışığın kaydedilmesi hakkında ne kadar bilgi sahibi?

“Kuralları düşünme, özgürce çek” mottosunu benimsemiş Lomography ile öncelikle ışığın, fotoğrafı nasıl oluşturduğu ve fotoğrafın temel bilgileri/kuralları üzerine konuşacağız. Daha donrasındaysa öğrendiğimiz bu kuralları Lomography makineleri ile nasıl yıktığımızı, yaratıcılığımızı daha fazla nasıl zorlayacağımızı inceleyeceğiz.

Atölyedeki konu anlatımı sonrasında Lomography makineleri ile festival alanında çekim yapılacaktır. Atölye ücretine makine kullanımı ve film ücreti dahildir. Atölye günü film yıkama işlemi yapılmayacaktır. Katılımcılar dilerlerse ek ücret karşılığı filmlerini yıkatılması için Lomography ekibine teslim edebilirler.

2012 yılından bu yana çeşitli atölyelerin eğitmenliğini yapan ve misafir eğitmen olarak akademide derse katılan Özde Karadağ, Bilgi Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı bölümünde eğitimine devam etmektedir.

11 Mayıs Cumartesi / Yapı Kredi bomontiada
Bu atölye çocuklar içindir.
Son Başvuru Tarihi: 10 Mayıs 2019
Katılımcı Sayısı: 15
Yaş Grubu: 8-16 Yaş
Başvuru Mail Adresi: contact@212photographyfestival.com
Atölye Tarihleri: 11 Mayıs 2019
Atölye Saati: 13:00 – 15:00
Atölye Yeri: Yapı Kredi bomontiada
Katılım ücreti: 30TL
Gerekli malzemeler: Malzemeler festival ekibi tarafından temin edilecektir.

Katılımcılar, festival kapsamındaki atölyelere katılarak festivalin katılımcının adını ve eserini reklam ve tanıtım amacıyla kullanma hakkını saklı tuttuğunu kabul eder. Atölyeye katılmak ve fakat isminin ve eserlerinin bu şekilde kullanılmamasını arzu edenler contact@212photographyfestival.com adresine e-posta yollamalıdır.

written by nural on 2019-04-10

More Interesting Articles