Şipşak Film Kutularından Buzdolabı Mıknatısı

Sen de benim gibi sürekli şipşak fotoğraflar çekip, belki bir gün bir işe yarar diye kutularını atamayanlardansan, işte sana oldukça basit bir tüyo!

Uzun bir süredir, elbet bir işe yarar, sanatsal bir şeyler yaparım diye çektiğim şipşak filmlerin kutularını atmıyordum. Bir köşede yığılıp durmalarının da elbette bana bir faydası yoktu ama çektiğim fotoğrafları sergilemek için bir şekilde değerlendireceğime emin olduğum için elim atmaya da gitmiyordu. O arada karşıma çıkan mıknatıslı şerit bant bana süper bir fikir verdi: buzdolabı magnetleri

İhtiyacın Olanlar

  • Boş şipşak film kutuları
  • Mıknatıslı şerit bant - internette "mıknatıslı bant" yazıp aratınca birçok sitede farklı alternatifler çıkıyor
  • Makas
  • Şipşak fotoğraflar

Benim aldığım mıknatıslı bantın bir tarafı da normal bant. Bantı, film kutusunun boyuna göre ölçüp kestikten sonra, kutunun üzerinde "Instax" yazan yere yapıştırdım. Fotoğraflar da, kutu da hafif olduğu için tek bir şerit bant yeterli oldu. Sağlam bir şekilde yapıştığından emin olduktan sonra iş, içine fotoğraf koymaya geliyor.

Fotoğrafları, çekim yaparken kağıdın çıktığı yerden içeri geri koymak gerekiyor. Dışardan bakınca boşluk yok gibi görünse de, orada ince bir plastik var aslında ve içerden dışarı doğru itince esneyip, açılıyor. Fotoğrafı koyarken ben çerçevenin geniş kısmının, kutunun geniş kısmına denk gelmesine dikkat ettim. Geniş kısmın içinde aynı zamanda kimyasal da olduğu için, o bölüm, kağıdın kalanından biraz daha kalın. Kutuya sokarken, plastiği hafifçe çekmek, işi kolaylaştırıyor.

Ve sonuç! Sadece birkaç dakikamı alan bir çaba sonrasında, buzdolabım artık çok daha neşeli ^.^ Biraz daha eğlenceli hale gelmesi için birkaç kutu daha eklemem gerek, bu da biraz daha fotoğraf çekeceğim anlamına geliyor!

Bu inanılmaz kolay tüyoyu denersen, sonuçları paylaşmayı unutma!

written by nural on 2018-12-19

More Interesting Articles