Dünyanın Etrafında Analog: Amasya, Turkey

1

"Dünyanın Etrafında Analog" Lomography topluluk üyelerinin belirttiği gibi, dünya genelinde en şaşırtıcı seyahat noktaları için küçük bir kılavuz. Bugün, Lomografici @sakuramiyao LomoChrome Purple sihriyle boyanmış bir Amasya'ya götürüyor bizi.

Krediler: sakuramiyao

İsim: Eda Öztürk
LomoEv: @sakuramiyao
Sosyal Medya: Instagram
Fotoğraf Makinesi: Canon Canonet28
Film: LomoChrome Purple
Lokasyon: Amasya, Türkiye

Bu sene karar verdim, "her sene ziyaret edip kafa dağıtmaya gittiğim yerlerden birinde LomoChrome Purple denemeliyim". Bütün yıl çalışıp biraz dinginlik arayan herkes gibi ben de kendimi yaşadığım şehirden uzak tutmalıydım. Önce kendime güzel filmlerden bir çanta hazırladım; 3 tane Lomography Renkli Negatif 400, Revolog 460nm, Agfa APX100 ve LomoChrome Purple. Analog fotoğrafçılığa ilk başladığım yerde LomoChrome Purple'ı deneyimledim.

Krediler: sakuramiyao

Amasya, Orta Karadenizdeki kendine özgü güzelliklere sahip bir şehir. Şehir merkezinin ortasından bir ırmak geçiyor ve şehre iki farklı hava veriyor. Irmağın bir tarafı bildiğiniz standart şehir hayatı, diğer tarafı ise tamamen korunmuş tarihi yapılarla dolu. Amasya'nın korunan mimarisi Kastamonuyla aynı. İki şehri birbirinden ayıran en önemli şey dağı, taşı :) Bir gün yolunuz geçerde uğrama imkanınız olursa, hatta kendinizi bir haftasonu/yaz tatili dinginlik ararken buluyorsanız kesinlikle gitmenizi tavsiye ederim. Şehir merkezinin yanı sıra, doğanın güzelliklerine çevre kasaba ve köylerde doyabilirsiniz. Dijital ve analog, hem piknik yapmak hem de doğa&portre çekimleri için bol bol gittiğim bir şehirdir.

Krediler: sakuramiyao

"Dünyanın Etrafında Analog" gezilerini bizimle paylaşmak ister misin? turkey@lomography.com mail adresine, "Dünyanın Etrafında Analog" başlıklı bir e-posta gönder ve unutulmaz seyahatlerini bizimle paylaş. Detaylara buradan ulaşabilirsin.

written by Eda Öztürk on 2018-07-31 #places

LomoChrome Purple Film 100-400 35mm

This unique color negative film will astound you by transforming natural tones of your photo into new eye-popping hues. A revival of the psychedelic infrared look from the Kodak Aerochrome film we all love, this film guarantees astounding photographic results.

Add to Cart

More Interesting Articles