Neptune Convertible Sanat Lensi Sistemi ile İlk İzlenimler: Benjamin Hampson

Londra'lı fotoğrafçı, Benjamin Hampson fotoğrafçılığı kendini ifade etme aracı olarak kullanıyor. Kendininkinden farklı kültürleri belgelemeyi seven sanatçı, işleriyle insanların gücünü yansıtmayı amaçlıyor. Neptune Convertible Sanat Lensi Sistemi'ni denedi ve ilk izlenimlerini bizimle paylaştı.

İsim: Benjamin Hampson
Lokasyon: Newington Green, London
Meslek: Photographer
Websitesi: www.benjaminhampson.com

Fotoğrafçılığın dışında ilgi alanları?

Uzun mesafe koşmaya ve iyi yemeğe bayılıyorum, bu sayede düşüncelerimi geliştirebiliyorum ve projelerime odaklanabiliyorum. İlgi alanlarımın büyük kısmını fotoğrafçılık ve elle baskı kapsıyor. Kendimi karanlık odaya kapıyorum ve anlatımlar oluşturmak için doku ve tonla oynuyorum. Ailemi seviyorum, baba tarafından İrlandalı olduğumuz için oldukça büyük bir aileyiz. Hepsi inanılmaz derecede müzikal ve eğlenceliler, bu yüzden birbirimizi iyi yansıtıyoruz. Seyahat etmeye ve kahveye de bayılıyorum. Aynı zamanda mimar olan ve bana bir sürü şey öğreten kız arkadaşımla takılmayı seviyorum. Son olarakta tüm müzikler, özellikle de Jazz beni her zaman iyi bir ruh haline sokuyor.

Despina 2.8/50mm Sanat Lensi ile çekilmiş fotoğraflar

Selam! Bize biraz fotoğrafçılık geçmişinden bahseder misin?

Bütün aile üyelerim çok yaratıcı insanlar, bu yüzden çevrem daima ellerini kullanarak sanat yapan insanlarla dolu oldu. İlk karanlık odam bahçemizdeydi ve gençlik yıllarımda beni büyüledi. Ağaçlar ve gölü çektiğim manzara fotoğraflarının üzerine çizimler yapmaya başladım. Erken dönemde yavaş çekim hızıyla kareler çekerdim. Sonrada bu fotoğrafları karanlık odada tab eder ve büyülenirdim. Sanat ve fotoğrafçılık okumaya başladım ve aşık oldum. Middlesex Üniversitesinde eğitimimi tamamladım. O günden beri kişisel projeler ve dergiler için çekimler yapıyorum.

Thalassa 3.5/35mm Sanat Lensi ile çekilmiş fotoğraflar

Fotoğrafçılık stilini nasıl tanımlarsın?

Stilim devamlı olarak adapte oluyor ve gelişiyor. Tek bir stile bağlanmanın sağlıklı olduğunu düşünmüyorum. Fotoğrafçılık dünyası hızla ilerliyor ve insanlar kolayca, yeterli zaman ve dikkatle, bir stil elde edebiliyorlar. Duyarlılıkla hareket etmenin ötesinde, insanları olabildiğince güzel göstermek ve deneysellikle alakalı. Kolayca sıkılan bir insanım fakat benim için önemli olan çektiğim fotoğrafların içeriği. Diyebilirim ki teknik ikinci planda.

Neptune Convertible Sanat Lensleri’ni ilk eline aldığındaki izlenimin ne oldu?

Aslında şok içindeydim. Ağır ve hantal şeyler bekliyordum. Lensler küçük, çeşitli ve hafiflerdi. Lens tabanına bağlaması inanılmaz kolaydı ve uzun süre sonra ilk defa yeni bir lens sistemi denedim. Aynı zamanda fotoğraf kalitesinden çok memnun kaldım.

Despina 2.8/50mm Sanat Lensi ile çekilmiş fotoğraflar

Neptune Convertible Sanat Lensi Sistemi senin stilinle nasıl örtüşüyor?

Kolayca, çekimlerimin çoğunda film kullanıyorum hatta reklam işlerinde bile çünkü beni daha rahat hissettiriyor. Kolayca dijital veya eski analog gövdeye dönüştürebiliyorsun. Diyafram eski gibi duruyor ama güncel sürüm gibi hissettirdiği için seviyorum.

En çok sevdiğin fotoğrafı ve arkasındaki hikayeyi paylaşır mısın?

Londra'daki Nepal etkinliklerinde tanıştığım Natasha ile çekim yapıyordum. Bir süredir Londra'da yaşayan Nepal topluluğunu çekiyorum, onların kültürüne ve geleneklerine hayranım. Bir çok kabile var. Natasha Limbu kabilesinin bir üyesi ve bu kabiledekiler büyük ebeveyinlerinden onlara geçen inanılmaz altın başlıklar takıyorlar. Kıyafetleri zengin renk tonlarına sahip ve fotoğrafladığım daha bir çok kabile var mesela Gurung. Gurung kabilesindekiler derin kırmızı tonlar ve altın başlıklar giyiyorlar. Bu topluluklarla sık sık çekimler yapıyorum.

Despina 2.8/50mm Sanat Lensi ile çekilmiş fotoğraflar

Convertible Sanat Lensleri’ni kullanırken verebileceğin öneriler var mıdır?

Eğer fotoğraf makinesi kullanmayı biliyorsan setin kullanımı oldukça direkt. Sadece lensleri güvende ve temiz tuttuğundan emin ol. Harika lensler ve şahane olacaklar. Birlikte seyahat etmek içinde inanılmaz hafifler.


Neptune Convertible Sanat Lensi Sistemi ile yeniden Kickstarter’dayız — tüm fotoğrafçılık olasılıklarında ihtiyacın olan her şey bir arada. 35mm, 50mm ya da 80mm sabit odak uzaklığına sahip, değiştirilebilir üç ön lensten birini kullanarak, tek bir lens sistemiyle, her çekim durumuna hazırlıklı olacaksın. Fotoğraflarının çevresine güzeller güzeli kırılgan bir bokeh etkisi için altı farklı diyafram plakasından birini kullanıp, sınırsız yaratıcılık kombinasyonunu deneyimleyebilirsin Charles Chevalier’in orijinal keşfinden esinlenilip pürüzsüz ve şık bir tasarım için yeniden tasarlanan bu çoklu katmanlı lens, ister analog, ister dijital kullanan başlangıç seviyesindeki fotoğrafçılar ve profesyoneller için ideal çözüm olacak.

Bizi Kickstarter’da destekleyerek Neptune Convertible Sanat Lensi Sistemi ve projeye özel ekstralara %45’e varan indirimle sahip olabilirsin!

2017-05-18 #news #people

More Interesting Articles