Neptune Convertible Sanat Lensi Sistemi ile İlk İzlenimler: Marine Toux

1

Genç Fransız fotoğrafçı Marine Toux'nun işleri şimdiye kadar Lomography Dergisi'nde ve çeşitli dergilerde yayınlandı. Üç yıl fotoğrafçılık okuduktan sonra Marine özellikle analog fotoğraf makineleri ile çalışmaya karar verdi. Çektiği her kare ile Marine bize bir hikaye anlatıyor; farklı modeller, aksesuarlar ve mekanlar kullanarak kendi dünyasını yaratıyor. Bu yeni fotoğraf serisi için Neptune Convertible Sanat Lensi Sistemi ile Girl Management Ajandasının modeli Anna Marx'ı fotoğrafladı.

İsim: Marine Toux
Lokasyon: Paris
Meslek: Photographer
Websitesi: www.marinetoux.fr
Sosyal Medya: @marinetoux
Model: Anna Marx

Selam! Bize biraz fotoğrafçılık geçmişinden bahseder misin?

Selam! Paris'te üç yıl fotoğrafçılık okudum. Okulumu bitirdikten sonra sadece analog fotoğrafçılıkla ilgilenmek istedim. Analog fotoğrafçılığı dokusu ve kendin yapabilme durumundan dolayı seviyorum. O dönem makinem çalınmıştı o yüzden asla yeni bir tane almadım. Bu durum beni film hakkında daha fazla bilgilenmeye itti ve fotoğrafı çekmeden önce düşünmeyi öğrendim. Artık analog makinelerle dijital olanlardan daha rahatım.

Mezuniyetimden birkaç ay sonra Lomography Paris için çalışmaya başladım ve aynı zamanda fotoğrafik stilimi geliştirdim. Kısa süreliğine sokak fotoğrafçılığı ve doğa portreleri üzerine yoğunlaştım. Fakat asıl isteğim kişisel hikayeler anlatmaktı bu yüzden kendi hikayelerimi oluşturmaya başladım.

Fotoğrafçılık stilini nasıl tanımlarsın?

Stilimi tanımlamak oldukça zor aslında çünkü devamlı olarak gelişiyor. Özetle kızlar, renkler ve deneyler üzerine diyebilirim. Testler yapmak benim için çok önemli; daima yeni filmler, işlemler, fotoğraf makineleri ve aksesuarlar deniyorum.

Neptune Convertible Sanat Lensleri’ni ilk eline aldığındaki izlenimin ne oldu?

Dürüst olmak gerekirse bu sistemi ilk gördüğümde kafam karıştı. Oldukça özel bir tasarımı var. Başlangıçta nasıl çalıştığını çözmek vaktimi aldı ama alıştıktan sonra kolaydı ve birçok seçenek sunuyor.

Neptune Convertible Sanat Lensi Sistemi senin stilinle nasıl örtüşüyor?

Ben her zaman 35mm ya da 50mm sabit odak uzaklığıyla çalışıyorum bu yüzden bu set benim stilimle tam uyuşuyor. 80mm ise yakın portre çekimleri için mükemmel tercih.

Bu sete sahip olmak çok elverişli çünkü sabit odak uzaklıkları her türlü duruma uyum sağlıyor. Bütün yaratıcı diyaframları kullanabiliriz ve üç bağımsız lenste oldukça küçük ve hafif, dışarıda çalışırken çok hoş oluyorlar.

En çok sevdiğin fotoğrafı ve arkasındaki hikayeyi paylaşır mısın?

Sanırım benim favorim 80mm ile çektiğim. Netliği çok iyi ve bokeh etkisi çok güzel! Bu fotoğraf sayesinde 80mm ile daha fazla çekim yapmak istiyorum :)

Convertible Sanat Lensleri’ni kullanırken verebileceğin öneriler var mıdır?

Akılda tutulması gereken en önemli nokta odak uzaklığı değiştikçe diyaframı da değiştirmeyi hatırlamak. İtiraf ediyorum ki ben alışana kadar bir kaç kere unuttum.

Fotoğrafçılığın dışında ilgi alanların var mı?

Seyahat etmek, pizza yemek, dergiler ve fotoğraf kitapları.


Neptune Convertible Sanat Lensi Sistemi ile yeniden Kickstarter’dayız — tüm fotoğrafçılık olasılıklarında ihtiyacın olan her şey bir arada. 35mm, 50mm ya da 80mm sabit odak uzaklığına sahip, değiştirilebilir üç ön lensten birini kullanarak, tek bir lens sistemiyle, her çekim durumuna hazırlıklı olacaksın. Fotoğraflarının çevresine güzeller güzeli kırılgan bir bokeh etkisi için altı farklı diyafram plakasından birini kullanıp, sınırsız yaratıcılık kombinasyonunu deneyimleyebilirsin Charles Chevalier’in orijinal keşfinden esinlenilip pürüzsüz ve şık bir tasarım için yeniden tasarlanan bu çoklu katmanlı lens, ister analog, ister dijital kullanan başlangıç seviyesindeki fotoğrafçılar ve profesyoneller için ideal çözüm olacak.

Bizi Kickstarter’da destekleyerek Neptune Convertible Sanat Lensi Sistemi ve projeye özel ekstralara %45’e varan indirimle sahip olabilirsin!

written by mpflawer on 2017-05-19 #gear #people

One Comment

  1. thekult
    thekult ·

    youre amazin o.o

More Interesting Articles