Sihirli Realizm: Agata Gąsek'in Portreleri

Güzellik, taşıyanın gözlerinde. Gerçek ile kaynaşan ve biraz kaprisli olan bir portre çekmek için, Polonyalı analog fotoğrafçı Agata Gąsek'in kamera önünde insanları nasıl boyadığını görüyoruz.

Agata için, fotoğraf bir çalışmadan çok hissetmek ile alakalı.

© Agata Gąsek

Łódź merkezli fotoğraf sanatçısı, büyükannesi, yani ilham perisi, gibi güçlü kadın figürlerine daima hayran kalmıştır. Karakter ve stil sahibi kişilerin peşinden giderdi, genellikle sanatçıların peşindeydi. Ayrıca çeşitli duyuları ve anılarını yansıttığı bir görsel banka yaratacaktı.

"İlham her yerde - özellikle onu bulmaya çalışmadığım zaman - bir şarkıda belirli sesler olabilir, kendi hatıralarım ve hatta kokular, ilk sıcak gece veya yağmurdan sonra toprağın kokusu gibi, hepsi kafamda görüntüler getiriyor. Bu kendim hakkında en çok sevdiğim şey, olguları hatırlamakta ve herhangi bir teori öğrenmede çok zayıfım ancak olay ve duygularla ilgili hatıralarım çok canlı, aklımda her şey birbirine bağlanıyor ve birbirine bağlanıyor ve tarif bile edemediğim büyük şaşırtıcı bir şey yaratıyor. Bu yüzden fotoğraf yoluyla çekmeyi deniyorum."

Yüzü bir kişinin vücudunun en güzel parçası olarak görüyor - bazen kollar, çünkü Agata'nın derinin altındaki damarları bir ağacın dalları olarak benzetme eğilimi var.

© Agata Gąsek

Şu anda analog fotoğrafçılık ve antik kameralar için Agata eski medyayla sihir oluşturmayı deniyor. Genellikle doğal ışık altında fotoğraflar çekerken, gerçeklik ile sihir arasında kalan varlıklar var gibi görünüyor; portrelerinde netlik için teknik açıdan öncülük ettiği şekilde, zarf filminde basılan, geçen kirişler ve hollerle sulanırlar.

© Agata Gąsek

Dergi'de Agata ile yakında yapacağımız röportajı kaçırma. Bu arada, Tumblr, Facebook ve Instagram hesaplarına göz atabilirsin. Fotoğraflar Agata Gąsek'in izni ile paylaşılmıştır.

written by Ciel Hernandez on 2017-05-28 #people
translated by Aleyna Doğan

More Interesting Articles