Ağır Kırmızı Heybeliada!

2014-04-28

İstanbul’un baharını doya doya yaşamak için vizeler sonrası kendimizi Heybeliada gezisiyle ödüllendirelim dedik. İyi ki de gitmişiz..

Fotoğraflarımda yeşil ve mavi tonlarının ön plana çıkmasını sevsem de bu sefer ilk gidişim olan Heybeliada’da el yapımı Redscale deneyimini yaşamak istedim. Aldığım sonuçlar ne kadar ‘ağır kırmızı’ olsalar da bundan sonra buzdolabımda hazırda bulunmuş redscale filmlerinin bulunacağının sinyallerini verdi.

Krediler: sedaakay

Sabah erkenden Kabataş-Adalar vapur iskelesinde buluştuktan sonra yaklaşık 1 saatlik yolculuğumuz başlıyor. Havanın güzel olması ise hem benim hem de makinemin içini rahatlatıyor. Zira içinde ilk kez deneyeceğim bir film var.

Krediler: sedaakay

Heybeliada’ya geldiğimizde ilk işimiz bisiklet kiralamak oluyor. Piknik yapacağımız yer uzak ve gezilecek çok yer var!

Krediler: sedaakay

Piknik sefasından sonra arkadaşlarla küçük bir bisiklet gezisine çıkıyoruz. Adadaki evler, doğallık tüm içtenliğiyle ben de rahatlama ve şehrin karmaşasından sonra temiz havayı içime çekme isteği uyandırıyor!

Krediler: sedaakay

Anladığım kadarıyla adanın kedileri de fotoğraf çekinmeyi çok seviyor!

Krediler: sedaakay

Tarihi evler ve bahçelerinde oturup gün ortası çayını içen teyzeler ve eşsiz manzaralarıyla Heybeliada beni kendine aşık ediyor!

Krediler: sedaakay

Size önerim bol filmle gidin ve olabildiğince her köşesini gezmeye çalışın. Çünkü karşınıza neyin ne zaman çıkacağı belli olmuyor. Her sokakta farklı bir şeyle karşılaşabilirsiniz. Şimdiden iyi gezmeler!

Krediler: sedaakay

written by sedaakay on 2014-04-28 #places #location #select-type-of-location #sehir-maceralari #trip-redscale-handmade

Like what you see? Click here for more inspiring, festive articles on our Happy Holidays page. There you can enter an awesome competition to win a Lomography Hamper, take a fun quiz, and find all the latest daily deals!

More Interesting Articles