Küçük Dostlarını Lomography ile Fotoğrafla

2014-02-24 1

Fotoğraf çekmeyi çok seviyorsun. Peki küçük dostlarını hiç fotoğrafladın mı? Belki de en iyi modelin onlar!

Lomography’nin birbirinden farklı fotoğraf makineleri hayvan dostlarını fotoğraflamak için ideal! Peki çekerken nelere dikkat etmelisin, hangi makine ile ne çekebilirsin, işte senin için birkaç küçük sır:

Onları yakından çekmeyi dene!

Ne kadar yakından çekersen o kadar tatlı görüneceklerine emin ol! Özellikle Fisheye No. 2 ve Fisheye Baby 110 bu iş için biçilmiş kaftan.

Krediler: merveengin & nural

Onları en tatlı uykularında yakala!

Uykudayken ne kadar masumlar… Lomography fotoğraf makinelerinin deklanşör sesi o kadar az ki, minik dostunu hiç uyandırmadan fotoğraflayabilirsin.

Krediler: merveengin

Onları sahiplerinin kollarında çek!

Şüphesiz ki en çok sahiplerinin kollarında mutlular. Sen de benim gibi bu güzel anları cebinde taşımayı seviyorsan, Diana F+ Instant Fotoğraf Makinesi kullanabilirsin.

Krediler: merveengin

Onları hareket halindeyken yakala!

Hiç durmuyorlar değil mi? Çoklu lensli fotoğraf makineleri ile hareketli dostunun hiçbir anını kaçırma. Sen sadece deklanşöre bas, Actionsampler onun hızına yetişsin.

Krediler: merveengin & bebopbebop

Onları banyo sırasında ve sonrasında fotoğrafla!

Köpeğin ya da kedin biraz kirlendi ve onu banyoya sokmak zorundasın. Bu işi eğlenceli hale getirmenin yolu yine fotoğraf çekmekten geçiyor. Etrafı fazla ıslatan bir minikse merak etme Fisheye’ını Fisheye Submarine'e yerleştirebilirsin.

Krediler: nural

Onları kare formata sığdır!

Kare bir fotoğrafın içinde harika durmuyorlar mı? Diana F+'nın bir rulosunu küçük dostun için harcamaktan çekinme. Ya da LC-Wide'ın harika kare formatıyla çekmeyi dene.

Krediler: nural & merveengin

Onları panoramik kadrajla çek!

Yanına Horizon Perfekt ya da Sprocket Rocket almış fotoğraf gezisi yapıyorsan, etrafına iyi bak. Kadrajına bir kedi ya da köpek çıkarsa fotoğraflamayı unutma. Ya da evdeki dostunu bir de panoramik fotoğraflamayı dene!

Krediler: merveengin & nural

Ve sokaktaki sürprizlere de hazır ol!

written by merveengin on 2014-02-24 #lifestyle #istanbul #lomography #fisheye #kedi #kopek

One Comment

  1. nural
    nural ·

    çirkin kuzum benim yaaaaa

More Interesting Articles