Dublin, Bekle Beni! Geliyorum!

2014-04-24 5

İkinci Dublin gezime hazırlanırken, dönüp ilk sefer neler çekmişim, neler görmüşüm bir hatırlamak istedim… Ve tabii ki paylaşmak!

Neden bilmiyorum ama İrlanda’yı ve İrlanda ile ilgili herşeyi çok seviyorum! Özellikle de St Patrick’s Günü ve İrlanda biralarını! Bu yüzden şu an ikinci İrlanda tatilimi planlıyorum. İlki ise 2012 yılında, St. Patrick’s gününde Dublin ziyaretiydi!

Dublin, İrlanda’nın başkenti ve en kalabalık şehri. Özellikle de St. Patrick's Günü'nde (17 Mart), her yerden insan akınına uğruyor! Aziz Patrick Günü olarak da bilinen gün, İrlanda’nın koruyucu azizlerinden biri olan Patrick’in (385-461) adına kutlanan festival. Patrick’in öldüğü 17 Mart tarihinde kutlanır. Dünyanın birçok ülkesinde etkinliklerle kutlanan bu gün, katolik kilisesi için kutsal bir gündür. Ama Dublin’deyken bunun dini bir gün olduğunu anlamak biraz zor, zira her tarafta yeşil giymiş, yeşil makyajlı, bira içen insanlara denk gelmek mümkün.

Dublin’de yapılacaklara gelince, Trinity College ve etrafını gezmek, kütüphaneye girmek, St Stephan’s Green’s de keyifli saatler geçirmek, Guinness Storehouse ya da Jameson İmalathanesini görmek, bol bol yemek yemek ve tabii ki sonsuz fotoğraf çekmek!

İlk seferde sadece 3 gün kaldığımız için, şehrin pek çok önemli yerini göremedik, bu da ikinci sefer için çok daha heyecanlı olmama sebep oldu! Umuyorum bu sefer çok daha “turistik” bir tatil yaşayacağız :)

Kendime Not: Her şeyin yeşil olmasını beklediğin bir şehre, sadece redscale ve tungsten film ile gitme!

written by nural on 2014-04-24 #places #location #sehir-maceralari #dublin-tatil-kis-st-patrick-s-day-irlanda-mart-2012-mart

5 Comments

 1. nural
  nural ·

  Gelecektim ama gelemedim :(

 2. modasentez
  modasentez ·

  Ben de istiyorum gitmek ama ama :(

 3. nural
  nural ·

  biz temmuzda gidiyoruz kısmetse @modasentez

 4. modasentez
  modasentez ·

  takılıyım bende peşinize :)

 5. nural
  nural ·

  takıl gel @modasentez :)

More Interesting Articles