İzmir'e Hoş Geldiniz!

2014-03-05 1

İzmir’e gelip de bu yazıdakileri yapmadan, görmeden gitmek olmaz!

merveyanarates

İzmir’e hoş geldiniz :) Hoşbulduk da ne yapılır, nerelere gidilir ki bu şehirde diye soruyorsanız doğru yazıdasınız. Bir İzmirli’nin gözünden İzmir’de yapmanız gerekenler listesi aşağıda.

Mevsimlerden yaz olsa direk Çeşme’ye gidin derdim, ama mevsimlerden yaz değil ve İzmir şehir merkezinde takılmak istediğinizi varsayıyorum bu listeyi hazırlarken.

burakbayraktaroglu

Boyoz yiyin.
İzmir’e özel bu kahvaltılık yiyeceği yemeden dönmeyin. İzmir’i ünlü yapanların başında boyoz gelir. Boyoz yemeden dönerseniz çevrenizdekiler sizi ayıplayabilir. :)

cantanrisever

Kordon’a gidin.
Kordon İzmir’in sosyalleşme mekanıdır. Kordon dediğimiz bir Caddebostan gibi uzun bir sahil şeridi ve bu sahil şeridi boyunca deniz manzaralı sıra sıra kafeler, balıkçılar, nargileciler…

gozdegursoy

Saat Kulesi’ni görün.
İzmir şehir merkezindeki sayılı eski ünlü yapılardan. Aynı zamanda İzmir’in sembolü. Görmeden dönmeyin.

gozdegursoy

Karşıyaka’yı ziyaret edin.
Karşıyakalılar, İzmirli’yim demez, Karşıyakalı’yım der. Onların plakası 35 değil, 35.5’dur. Karşıyaka’nın sadece sokaklarında dolaşsanız bile farkı hissedebilirsiniz. Karşıyaka özeldir. :)

Tarihi Asansör’den İzmir panoramasını seyredin.
Özellikle akşam hava kararınca Tarihi Asansör’e gidin. Gece ışıklarıyla parıldayan Ege’nin İncisi İzmir’in muhteşem manzarasının tadını çıkarın.

written by mertalpkocak on 2014-03-05 #places #location #izmir #select-type-of-location #sehir-maceralari #sehir #gezi #karsiyaka #asansor

One Comment

  1. nural
    nural ·

    Boyoz haricini yarım günde yapmışlığım var :) tek bir gün içerisinde tabii ki kumru, midye dolma, dondurma, Kordon'da atıştırma... İzmir deyince aklıma yemek geliyor :)

More Interesting Articles