Uluslararası Antalya Kum Festivali

2013-09-19

Bu yıl 7.si düzenlenen Uluslararası Antalya Kum Festivali’nin teması imparatorluklardı. Eski çağlara ufak bir yolculuğa çıkılan festivalde, devasa kumdan heykeller muhteşemliğiyle büyüledi.

Antalya’ya yaptığım bir seyahatte reklam panolarında afişini görünce şöyle bir duraksadım “neymiş ki bu acaba?” diye…
Antalya’nın Lara ilçesinde denize karşı konuşlanmış bu festivalin kapıları 15 Kasım’a kadar açıkmış. E tabii ben de makinemi kaptığım gibi koştum gittim.

Kısıtlı zamanım olduğu için festivali sabah gezebildim. Aslında amacım güneşin batımına doğru gidip, hem güneş henüz batmamışken birkaç fotoğraf yakalamak, hem de güneş battıktan sonra heykelleri muhteşem ışıklandırmasıyla yakalamaktı. Yani size tavsiyem eğer zaman endişeniz yoksa güneşin batımına doğru gitmeniz. Gece ışıklandırmalarıyla da harika göründüklerinden eminim.

Krediler: fokucu

Tema imparatorluklar olunca kendi tarihimizden birileriyle karşılaşmak, özellikle de bu kadar gündemdeyken Sultan Süleyman ve haremini dizinin jenerik müzikleri eşliğinde görmek çok şaşırtmadı açıkçası.

Krediler: fokucu

Festival hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz sizi böyle alalım: http://www.larasandland.com/trk/index.html

written by fokucu on 2013-09-19 #places #analog #festival #location #fisheye #select-type-of-location #antalya #yaz #sanat-ve-kultur

More Interesting Articles