Lomography Ve THAT Magazine: HERKES İÇİN SANAT YARIŞMASI

2013-09-20

Lomography ve THAT Magazine, senin “Herkes İçin Sanat” temalı fotoğraflarını bekliyor!

Lomography, 1990’ların başında iki Viyanalı öğrencinin, kaderlerini belirleyen küçük ve gizemli Rus fotoğraf makinesi, Lomo Kompakt Automat ile karşılaşması ile başladı. Düşünmeden kalçadan ara sıra da vizörden bakarak çektikleri fotoğrafların sonuçları karşısında çok şaşırdılar. Fotoğrafları; canlı renklerde, derin saturasyonlu ve vinyetli, dolayısıyla daha önce hiç karşılaşmadıkları şekildeydi. Eve döndüklerinde, bizim şu an Lomography olarak bildiğimiz sanatsal ve deneysel fotoğrafçılık tarzını yakalamak için arkadaşları da kendi Lomo LC-A’larını istediler!
Lomography, “GELECEK ANALOGTUR” sloganı ile hala analog fotoğrafçılığın güçlü bir savunucusu olmaya devam ediyor.

Şimdi Lomography ve THAT Magazine, THAT Magazine dergisinin önümüzdeki sayısında yayınlanacak fotoğrafları seçmek için güçlerini birleşiyor.

Bunun için senin “Herkes İçin Sanat” temalı fotoğraflarını bekliyoruz! Ayrıca fotoğraflarını gönderen okuyucularımızdan Lomography ve THAT Magazine ekibinin ortaklaşa seçeceği şanslı bir kişiye bir adet Kontruktor DIY fotoğraf makinesi hediye edeceğiz!

Teknik Detaylar

Film/Fotoğraf Makinesi Tipi: Üzerinde dijital düzenleme yapılmamış her türlü Analog fotoğraf ile yarışmaya katılım yapılabilir.
Yükleme Limiti: 10 fotoğraf
Minimum Fotoğraf Boyutu: Fotoğrafların genişlik ya da yüksekliği en az 576px olmalıdır.

written by lgs_istanbul on 2013-09-20 #news #competition #istanbul #lomography #yarisma #that-magazine

More Interesting Articles