Lomokino ya da Lovekino?

2013-06-08 2

Fotoğraflarla hazırlanan süprizler en güzel olanlar değil mi? Özellikle de analog karelerse bunlar. Siz ki bir makine düşünün. Bir kareye dört güzel fotoğrafın sıralandığı ve aynı zaman çekim makarasını her çevirdiğinizde yaşadığınız anı size sunan. Belki daha yavaş belki daha hızlı. İşte karşınızda LomoKino!

Lomokino sadece bir makine değil benim için. Ayrı bir değerli, ayrı bir güzel. Aldığımdan bu yana ‘ne yapsam, ne çeksem’ hissini bana bir an bile yaşatmayan ve çıkan her sonucundan oldukça mutlu kaldığım güzellik. Onu ilk olarak Çukurcuma’da kullanmıştım. O gün elimde 24 pozluk bir film vardı. Heyecanla
LomoKino mikrositesine tıklayarak nasıl takacağımı, nasıl çekeceğimi çözmeye çalıştım. İlk deneyimim muhteşem sonuçlar verdi. 35 kare fotoğraf elde ettim. Bunların 16 karesi oturduğumuz kafenin içinde filmi taktığım esnada çektiğim karelerdi. Işık az olduğu için bu kareleri (yine de kayda değer güzellikte olan karelerdi) videomda kullanmadım. Geri kalan karelerimi 4 parçaya bölüp toplamda 80 parça fotoğraf vardı elimde. O kadar bilinçsizdim ki hepsini tek tek oturup kestim :) İşte Lomokino’mun bana sunduğu en güzel karelerden biri.

Yalnız LomoKino insanda sürekli bir el sallama zorunluluğu hissettiriyor :) En azından ilk zamanlarda :) Deneme çekimim ise şöyleydi;

Deneme çekimimin ardından hedefimi gerçekleştirmek için planlar yaptım. Hedefim, erkek arkadaşıma güzel bir doğum günü süprizi hazırlamaktı. Tabii ki Lomokino’mla! Çok değerli bir arkadaşımın yardımıyla ‘İyi ki doğdun Emir!’ yazılı kalıp çıkarttık. Ve derken sprey boyamı da alıp Taksim’in duvarlarına tek tek yazmaya başladım!

Açıkçası hayatımda bir ilkti bu durum. Daha önce hiç duvarlara yazı yazmamıştım. Sanırım legal bir şey de değildi :) Ama tüm bunlara değerdi. 2 adet 24 pozluk, 1 adet Kodak Color Plus 200 36 pozluk film kullandım.

Kodak Color Plus 200 kullanarak çektiğimiz bu kareleri ilk gördüğüm anki mutluluğu unutamam. LomoKino bir mucizeydi. Düşündüğümden de güzeldi her şey. Kafamda hemen bir müzik belirdi. Videoyu oluşturup izlemenin zevki ise paha biçilmezdi!

Sevdiklerinize güzel süprizler hazırlamak, anınızı ölümsüzleştirmek, gördüğünüz şehirlere fotoğraf kareleriyle hareket katmak istiyorsanız hemen bir LomoKino edinin derim!

Dipnot: LomoKino öyle güzel sonuçlar çıkarır ki kendinize bile aşık olabilirsiniz :)

written by opheliaisme on 2013-06-08 #videos #gear #review #love #istanbul #gift #kodak #happy-birthday #lomokino #inceleme #istenilen-yazilar

2 Comments

  1. nural
    nural ·

    Stencil yapmışsın :)

  2. opheliaisme
    opheliaisme ·

    Evet:) Sana da bahsetmiştim:) Yaptım, oldu! :)

More Interesting Articles