Bahar Kaçamağı: Türkiye'nin Güneşi İçin Kısa Bir Uçuş!

2013-08-13

Hak ettiğin bir mola vermek ve rahatlayıp güneşin keyfini çıkarmak istiyorsan güvenliğini sağlayıp Güney’e doğru ilerlemelisin!
Brüksel’den sadece 3 saatlik bir uçuşla, Türkiye’de bir deniz kıyısı, bahar kaçamağı için mükemmel bir seçim!

Belçika’da bahar zamanı zor zamanlardır. Kuru olabilir fakat sonra genellikle çok soğuk olur. Ya da biraz daha sıcak olabilir ama bu da yağmurla birlikte gelir. Bu yüzden, eğer baharı tatilini güneşte geçirmek istiyorsan, çantanı toplamalı ve güneye giden bir uçağa atlamalısın !

Brüksel’den uçakla ayrılıyorum, gidilecek bir sürü yakın yer var ama nedense, o bir haftamızı sık sık Türkiye kıyılarında harcayarak bitiriyoruz . Yıllar içinde kendine özgü çekiciliği olan bir sürü yerde kaldık. Gerçi hepsi ortak iki şeye sahip: Mükemmel plajlar ve hareketli gece hayatı! Daha neye ihtiyacın var ki?!

Pamukkale’deki travertenler.

Her nerede kalırsak kalalım, genellikle yeni yerler keşfetmek için çok uzağa gitmek zorunda değildik. Partiden birkaç gün sonra, suyun derinliklerine, Pamukkale’deki doğa harikası Pamuk Kalesi’ne ziyaret ya da Faselis’deki, yer kabuğunun altındaki doğal gaz emisyonları sonucu yanan dağ tarafından hayran bırakılmak hoş bir değişiklikti.

Yer kabuğunun altından çıkan doğal gazlar.
Şelaleler!

Keşfedilmeyi bekleyen, antik çağdan kalma birçok antik yerleşim yeri var. Bazıları enkazlardan ve kırık sütunlardan ibaret fakat bazı yerler gerçekten etkileyici. Aspendos’daki amfitiyatro neredeyse el sürülmemiş gibi (ve Roma’nın Kolezyumu’ndan daha iyi bir dış görünümde) ve ünlü Efes kütüphanesi tek kelimeyle muhteşem !

Efes ve ünlü kütüphanesi.
Antalya’daki Perge ve Aspendos gibi keşfetmek için birçok tarihi yer var.

Kısaca, Türkiye kıyıları, bahar kaçamağı için gidilecek mükemmel yerler. Plajlar, partiler, doğa ve kültür hepsine bir arada sahipsin, en önemlisi de Güneş’e sahipsin! Tadını çıkar!

written by sandravo on 2013-08-13 #places #culture #nature #history #coast #sun #relax #locations #location #turkey #spring-break #beach #lomography #requested-post #escape-from-the-city #getaways #kodak-advantix
translated by sedaakay

Like what you see? Click here for more inspiring, festive articles on our Happy Holidays page. There you can enter an awesome competition to win a Lomography Hamper, take a fun quiz, and find all the latest daily deals!

More Interesting Articles