Varşova – Unutulmaz Bir Geçmiş ve Yaklaşan Bir Gelecek

2013-04-04

Dünya tarihinin en üzücü bölümlerinden biri Polonya’da geçiyor. Fakat Varşova hiçbir büyük üzüntünün sonsuza dek sürmeyeceğini kanıtlıyor. Bazen şehir geçmiş için yas tutuyor gibi bir havaya bürünse de, kalıcı bir zaferin suskunluğu hâkim. Ülke mutluluğa doğru giden bir yol üzerinde yenilenmekte ve geleceği çok parlak görünüyor!

Geçen sene tatildeyken Varşova’da çok az zaman geçirdim. Ve elimde sadece S&B filmler kalmıştı. Bu yüzden, yalnızca renksiz birkaç fotoğraf çekebildim. Ama üzücü bir şekilde, siyah beyaz şehre çok iyi uyuyor. Oraya giden biri için bu ülkenin ne kadar acı dolu günlerden geçtiğini düşünmemek imkansız.

Şans eseri, 2.Dünya Savaşı’yla ilgili anıtların dışında, iki tuhaf, eğlenceli şey gördüm. İkisi de aynı karede: Kalkan tutan bir ayı ve tepesinde bir periyle tek boynuzlu at bulunan bir direk. Bunun ne anlama geldiği hakkında en ufak bir fikrim yok, eğer olan varsa, lütfen bana da söylesin.

written by anarollemberg on 2013-04-04 #places #location #siyah-beyaz #gelecek #s-b #gecmis #ikinci-dunya-savasi #gidilecek-yer #polonya
translated by nadiraktan

We’re fizzing with excitement to introduce our latest Kickstarter project: the Lomo’Instant Square. We’re talking about the world’s first analogue camera to produce square-format Instax pictures. It features a 95mm glass lens for super sharp photos, an advanced automatic mode that takes care of exposure, all of Lomography’s signature creative features — and a compact, foldable design. The Lomo’Instant Square has launched on Kickstarter. Come join the fun and back us on Kickstarter now to save up to 35% on the planned retail price, and scoop all sorts of extra treats. Be sure to snatch up the deals before they run out. Be there and be square!

More Interesting Articles