Fisheye ile Balat'ın aşkı !

2013-04-04

Tam yeni bebeğimle ilk nereye gitsem diye düşünürken arkadaşım ‘Kalk, Balat’a gidiyoruz’ dedi. Biri gezi ve tarih mi dedi? Ben hazırım kaptan, yola koyulalım lütfen!

Krediler: sedaakay

Güzel bir kahvaltıdan sonra Balat’ı turlamaya başlıyoruz. Rengarenk ve tarihle bütünleşmiş evleri kalbimi çalıyor. Durup o evlere bakarken ‘umarım gelecekte bir tane de benim olur’ diye düşünmekten alamıyorum kendimi.

Krediler: sedaakay

Balat sadece bu şirin evlerden ibaret değil. Farklı dinlerin, farklı kültürlerin bir arada yaşadığı bir yer burası. Kilisenin yanındaki camisiyle, Rum Lisesi’yle, (ilk kez Balat’a giden biri olarak) beni çok şaşırtıyor ve kendisine hayran bırakıyor. ( Laf aramızda, Fisheye bebek de hayran kaldı ;) )

Krediler: sedaakay

Ne yalan söyleyeyim, bu gezi bana yetmedi. En kısa zamanda Balat’a yine yolum düşecek anlaşılan. Bunlar da Fisheye ile Balat’ın aşkının ölümsüzleştiği anlardan birkaçı :)

Krediler: sedaakay

Eğer Balat’a gitmeye karar verirseniz, yanınıza yeteri kadar film almayı unutmayın, çünkü insan bu güzelliğin her ayrıntısını ölümsüzleştirmek istiyor.

written by sedaakay on 2013-04-04 #places #istanbul #location #fisheye #balat #select-type-of-location #sehir-maceralari #tarih

More Interesting Articles