Fisheye ile Balat'ın aşkı !

2013-04-04

Tam yeni bebeğimle ilk nereye gitsem diye düşünürken arkadaşım ‘Kalk, Balat’a gidiyoruz’ dedi. Biri gezi ve tarih mi dedi? Ben hazırım kaptan, yola koyulalım lütfen!

Krediler: sedaakay

Güzel bir kahvaltıdan sonra Balat’ı turlamaya başlıyoruz. Rengarenk ve tarihle bütünleşmiş evleri kalbimi çalıyor. Durup o evlere bakarken ‘umarım gelecekte bir tane de benim olur’ diye düşünmekten alamıyorum kendimi.

Krediler: sedaakay

Balat sadece bu şirin evlerden ibaret değil. Farklı dinlerin, farklı kültürlerin bir arada yaşadığı bir yer burası. Kilisenin yanındaki camisiyle, Rum Lisesi’yle, (ilk kez Balat’a giden biri olarak) beni çok şaşırtıyor ve kendisine hayran bırakıyor. ( Laf aramızda, Fisheye bebek de hayran kaldı ;) )

Krediler: sedaakay

Ne yalan söyleyeyim, bu gezi bana yetmedi. En kısa zamanda Balat’a yine yolum düşecek anlaşılan. Bunlar da Fisheye ile Balat’ın aşkının ölümsüzleştiği anlardan birkaçı :)

Krediler: sedaakay

Eğer Balat’a gitmeye karar verirseniz, yanınıza yeteri kadar film almayı unutmayın, çünkü insan bu güzelliğin her ayrıntısını ölümsüzleştirmek istiyor.

written by sedaakay on 2013-04-04 #places #istanbul #location #fisheye #balat #select-type-of-location #sehir-maceralari #tarih

We’re fizzing with excitement to introduce our latest Kickstarter project: the Lomo’Instant Square. We’re talking about the world’s first analogue camera to produce square-format Instax pictures. It features a 95mm glass lens for super sharp photos, an advanced automatic mode that takes care of exposure, all of Lomography’s signature creative features — and a compact, foldable design. The Lomo’Instant Square has launched on Kickstarter. Come join the fun and back us on Kickstarter now to save up to 35% on the planned retail price, and scoop all sorts of extra treats. Be sure to snatch up the deals before they run out. Be there and be square!

More Interesting Articles