La Sardina Sapphire Serpent ile İstanbul'un Sonbaharı

2012-12-02

Merhaba. Lomography Türkiye’nin bonkörlüğü ve lomoseverlere verdiği destek sayesinde ben de bir haftalığına La Sardina’yla yaşadığım kentten yani İstanbul’dan birkaç kare yakalayabildim. Bunları sizinle paylaşmak biraz da edebiyat yapmak istiyorum.

Sonbaharın en inişli çıkışlı geçtiği memleketlerden bence İstanbul. Birden açan güneş ve masmavi gökyüzü, birden suların sellerin gittiği sokaklar, hafif bir yağmur sonrası çıkan gökkuşağı, dalgalanıp durulan deniz ve aklıma gelmeyen birçok iklimsel olayın kardeşçe yaşadığı bir memleket. Sinir bozucu birçok şey oluyor tabii bu sıralar. Gittikçe devleşen ne idüğü belirsiz yapılar, bozulan silüet, delik deşik edilen sokaklar, anlamsız tarihi kopya yapılar, kesilen ağaçlar, kimliksizleşen mahalleler, artan avmler şimdilik aklıma gelenler.

Ama vizörden bakarken hep bir pozitiflik efendime söyleyeyim çılgın bir sonbahar aşığı olmaya çalıştım. Bunu ne kadar yansıtabildim bilemiyorum o da sizin takdirinize kalmış. Velhasılkelam İstanbul benim için ne kadar daha vazgeçemeyeceğim şehir olarak kalır bilmiyorum ama şimdilik beni hala el üstünde tutuyor.

written by kubrakactioglu on 2012-12-02 #places #istanbul #location #vapur #sehir-maceralari #sonbahar #lomolokasyon #gokkusagi

More Interesting Articles