Pera Müzesi’nden Genç Lomography Kareleri

2012-10-10

Pera Eğitim ve Lomography Türkiye işbirliği ile düzenlenen “Pera Müzesi’nden Genç Lomography Kareleri” atölyesi Eylül ayı boyunca her cumartesi Pera Müzesi’ndeydi.

Özge Gümüş

Lomography hakkında bilgilendirme, LomoKino film gösterimleri ve Pera Müzesi çekiminden oluşan Genç Lomography Kareleri Atölyesi tamamlandı.

Yaşları 14 ile 18 arasında değişen genç katılımcılar Deneyimin Ötesi Sergisi’ni fotoğrafladılar.

Zeynep Elif Ergin
Esen Küçük Tütüncü

Müzede yeterli ışık olmadığı için tripod kullanan ve uzun pozlama yapan katılımcıların büyük bir kısmı daha önce hiç analog makine kullanmamıştı.

Büşra Hikmet Utku
Bengisu Çağlayan
Buse Tosun
Ezgi Akdoğan
Yeliz Motro
Yasemin Yıldırım
Gülçin Canoluk

Eserleriyle Deneyimin Ötesi Sergisi, genç Lomograficiler için muhteşem bir çekim alanıydı. 2 saniyeden 30 saniyeye kadar uzun pozlamalar, çoklu çekimlerle katılımcılar Lomography ile tanıştılar.

Krediler: lisamariesimpson

Pera Müzesi Resmi Websitesi
Pera Eğitim Facebook Sayfası

written by lisamariesimpson on 2012-10-10 #videos #lifestyle #sergi #pera #pera-muzesi #genc-lomography-kareleri

We’re fizzing with excitement to introduce our latest Kickstarter project: the Lomo’Instant Square. We’re talking about the world’s first analogue camera to produce square-format Instax pictures. It features a 95mm glass lens for super sharp photos, an advanced automatic mode that takes care of exposure, all of Lomography’s signature creative features — and a compact, foldable design. The Lomo’Instant Square has launched on Kickstarter. Come join the fun and back us on Kickstarter now to save up to 35% on the planned retail price, and scoop all sorts of extra treats. Be sure to snatch up the deals before they run out. Be there and be square!

More Interesting Articles