Taksim-Çukurcuma'nın İçinde Gizli Bir Holy!

2012-06-05 1

Holy’nin sözlük anlamı: kutsal, tapılası, tanrısal, kutsal yer. Anlamıyla sonuna kadar eşdeğer olan bu mekana daha önce gitmediyseniz buyrun sizi buradan alalım.

Taksim’e gittiğinizde İstiklal Caddesi’nin yoğunluğu sizi sıkıyor ve canınız ara sokaklarda dolanmak istiyorsa Çukurcuma, alternatiflerinizden biri olabilir. Galatasaray Lisesi’nin sokağından aşağı indikten sonra gördüğünüz ilk sağa dönüp biraz ilerledikten sonra (buradan sonra tarif karışıyor ‘’Kuloğlu Mah. Çukurcuma Antikacılar Çarşısı Hacıoğlu Sok. No:1B Beyoğlu’’ diye geçiyor adresi) karşınıza minik, şirin, HOLY (kutsal) bir mekan çıkacak. Holy Cafe’nin uzmanlık alanı öğle yemeği ve kahve ama aynı zamanda havuçlu tarçınlı keki ve çayı da çok güzel.

Aslında Holy Cafe’nin her şeyi güzel diyebilirim. Öncelikle çok sıcak bir sahibi ve çalışanları var istediğiniz gibi sohbet edebiliyorsunuz onlarla. Sohbette bununla sınırlı kalmak istemiyorsanız ve siz de sıcakkanlı biriyseniz mutlaka bir turistle diyaloğa girersiniz. (Holy’e ne zaman gitsem şirin turistler olur.) Yok ben böyle iyiyim diyorsanız kendinizi müziğin akışına da bırakabilirsiniz. Pazar günleri hariç saat 19.00’a kadar açık olan bu şirin yere Taksim’e her gittiğimde uğrarım; adeta kaçış yerimdir. Aynı zamanda ilk dövmemi yaptırdığımda ve Diana F+’ımı aldığımda da sevincimi Holy’le paylaşmıştım. Bu güzel mekanı öğrenmemi sağlayan Güneş Alpman’a da ayrıca teşekkür ediyorum umarım sizde en kısa zamanda Holy’e gider ve bu güzellikten faydalanırsınız.

written by nesilariyurek on 2012-06-05 #places #holy #istanbul #cafe #location #taksim #yeme-icme #cukurcuma

Like what you see? Click here for more inspiring, festive articles on our Happy Holidays page. There you can enter an awesome competition to win a Lomography Hamper, take a fun quiz, and find all the latest daily deals!

One Comment

  1. heyholou
    heyholou ·

    Bulduğum ilk fırsatta gideceğim, kesinlikle. Özellikle yemek söz konusuysa... :)

More Interesting Articles