Lomography Gallery Store İstanbul

1

Lomocular olarak yıllardır beklediğimiz, Türkiye Lomography Gallery Store İstanbul açıldı!
Ve partiden, on altın madde:

1- İçeriye giren her lomocu ilk başta Lomo Wall önünde büyülendi. Gözü alıştığı için artık kendi fotoğrafını aramaya başladı. Fotoğrafıyla karşılaşan lomocular mutluydu. Lomo Wall harikaydı, görülmeye değer!

2- Herkes tanıdığı tanımadığı lomocuları selamladı. Orada bulunanların ortak bir yanı vardı, Lomo Tutkusu! Sadece lomo makineleri konuşuldu. Tavsiyeler verildi. Tavsiyeler alındı.

3- Lomocuların tüm makinelere dokunma, yakından tanıma şansları vardı. Makineler yakından incelendi. Daha önce internet sitelerinde gördüğümüz fotoğraf makinelerinin hepsi orada hatta hiçbir şeye bağlı olmadan kutu dışında elimize alıp inceleme tek tek koklama keşfetme, boyunları hakkında fikre sahip olma imkanımız var!

4- Partide herkes birbirinin fotoğrafını çekiyordu şöyle bir ellerdeki, boyundan sarkan lomolara baktığımız zaman çoğunluğun elinde Diana F serisi olduğunu fark ettim. Gece boyunca renkli renkli flaşlar patladı.

5- Lomography Gallery Store’un bize ilk sürprizi Ahır Kapı Roman Orkestrası oldu. Darbukaya eşlik eden lomocular geceye ayrı bir renk kattı.

6- Göz zevkimize hitap eden her noktanın yanı sıra, parti boyunca kurulan stantlardan ikram edilen ıslak hamburger, midye, alkol ve diğer içecekler lomocuların damak tadına da hitap etti.

7- Lomography Gallery Store’a gelen lomocuların gittikçe artması spontane bir sokak partisine dönüştürdü. Aramızda ünlü isimler de vardı.

8- Veee sürpriz!

Dansöz gecenin sürpriziydi.

9- İlerleyen saatlerde artık DJ’ler yerini almıştı. Tufan Demir ile Ali Gültekin’in performansıyla eğlenceye farklı bir boyut kazandırıldı.

10- Kuşlardan, Lomography Gallery Store’un daha sonrada olacak etkinlik haberini alınca buna çok sevindim. Bu demektir ki 29 Mart akşamı gibi farklı güzel günler geçireceğiz…

Fotoğrafları, Diana Mini ile çektim.

written by nurra on 2012-04-05 #news #istanbul #turkey #lomo #lomography-gallery-store #lomography-store #diana-mini #galata

One Comment

  1. nural
    nural ·

    Eline sağlık @nurra, ben bunu niye daha önce görmemişim ki :)

More Interesting Articles