Lomography Gallery Store Turkey Açılışı'na Dair

Artık bizim de Lomography Gallery Store’umuz var! Hem de harika bir etkinlikle açıldı.

Bir hayalin an be an gerçek oluş hikayesi.

Yıllardır Lomography’nin Türkiye’de resmi bir kimliğe bürünememiş olmasına çok üzülüyordum. Ama artık biz de dünyadaki Lomografik ülkeler arasındayız hem de harika bir Gallery Store’u ile!

Geceye basından sonra ilk gelendik. Tam 20:00’da kapılar açıldı ve kalabalık sevinçle içeri doldu. Girer girmez sol tarafta midye dolmacı, sağ tarafta ise ıslak hamburgerler! İnanılmaz bir görüntüydü, Lomography’nin evrenselliği ile Türkiye’nin oryantalistliği birleşmişti. Gece ilerleyince bir de Ahır Kapı Orkerstrası ve dansöz ortaya çıktı! Harikaydı. Çok iyi düşünülmüştü.

Kalabalık içeride olduğu kadar dışarıda da mevcuttu. Merak edip de gelen turistler ve Erasmus ile ülkemizde bulunan yabancı öğrenciler de vardı. Herkesin elimde de kendi “oyuncağı”.

Ben geceye hangi makinemi götürsem diye oldukça düşündüm. Diana F+ ile Instant Back beraberliğinde şipşakçı olmayı daha sonra Lubitel 166 Universal ile ağır abi olmayı düşündüm. En sonunda da Fisheye No.2’de karar kıldım. İçerisindeki film bir hayli bayatlamış ve bu yüzden çok deformeli sonuçlar ortaya çıkmış. Ama bir saniye, Lomography’nin esas olayı da bu değil mi?

İşte geceden kendi “balık” gözümden kareler.

written by yattering on 2012-04-05 #news #event #istanbul #turkey #fisheye #grand-opening #lomography-turkey #turkiye #buyuk-acilis

More Interesting Articles