Fujicolor Natura 1600 ile Karanlığı Yakalayın

Filmler ve fotoğraf makineleriyle analog yaşamın aşkını kucaklamadan önce fotoğraf dükkanlarında satılan filmlere hiç dikkat etmemiştim. Filmler konusunda bu yeni çılgınlığım başladığından beri her şey değişti tabii.

Natura 1600

Bir defasında bir haftalığına Kyoto, Japonya’ya gittim. Tatilimin son haftasında, “Angers” adında bir dükkana uğradım. Çok kaliteli ürünler satan bir dükkandı, özellikle el yapımı çantalar, not defterleri, yaratıcı mutfak gereçleri, aletler, filmli fotoğraf makinaları ve filmler… Rafın üzerindeki ilginç eşyaları karıştırırken, Lomography’nin ürettiği çeşitli fotoğraf makinalarını ve onların arasında Natura 1600’ü fark ettim. Aslında, bu film bir Natura fotoğraf makinesiyle kullanılmalı. Alternatif bir seçim olarak, iki makara Natura 1600 almayı tercih ettim.

Az ışıklı yerlerde ya da yağmurlu günlerde özellikle bu filmle fotoğraflar çektim. Bazı fotoğraflar akşam pazarlarında çekildi. Aslında tatmin edici sonuçlar beklemiyordum, ama film yanıldığımı kanıtladı. Natura 1600, her anı ve karanlıktaki her nesneyi çekiyor. O, sıcak renklere ve görüntüyü yumuşatan ve bakanları etkileyen hoş bir grene sahip.

Burada benim, kafede ve Taiwan’ın geleneksel pazarlarında çektiğim birkaç fotoğraf var:

written by blowpufferfish on 2012-04-01 #gear #35mm #review #taiwan #iso-1600 #natura #fuji #fujicolor #natura-1600 #taipei #user-review #fuji-color-film #taoyuan
translated by sismograf

More Interesting Articles