Lomografi 35mm Karışık Film Paketi: Yaşasın Çok Çeşitli!

1

Şubatın ilk haftasında Lomografi’nin İndirimli Lomografi Filmi kapmanyasını gördüğümde hemen Online Dükkan’a koşup siparişimi verdim. Seçimim ne miydi? 3 paket Lomografi 35mm karışık Film Paketiydi ve yaptığım seçimden yana oldukça mutluydum!

Farklı tipte filmleri stoklamayı seviyorum, o anda ihtiyacım olmasa bile elimi atınca orada olacaklarını bilmek iyi bir his yaratıyor. Böylece kafamda film seçimiyle ilgili hiç bir dert kalmamış oluyor. Lomografi Karışık Film Paketi cebinizde para kalmasını hem de aynı anda farklı çeşitlerde film olabilmesini sağlıyor. Canınız isterse Lomografi CN 100, canınız isterse Lomografi X-Pro Chrome 100, ya da Lomografi Lady Grey 400 kullanabilirsiniz.

Kaynak: Lomography Online Shop

Yeni başlayacaklar için her tipte filmden bir tane denemek böylece hoşlanıp hoşlanmayacağınızı görmek için de iyi bir seçim. Karışık film paketi olmadan önce her birinden en az üç tane almak gerekiyordu. ve bu yeni başlayan biri için de oldukça pahalı ve gereksiz oluyordu. Artık karışık film paketi var ve beğenmezseniz elinizde iki tane kullanmak istemeyeceğiniz filmle baş başa kalmıyorsunuz. Ben Lomografi CN 100’ü çoktan denedim ve hastası oldum.. Bu yüzden karışık film paketine dahil edilmiş olduğu için çok mutluyum. Diğer iki filmi henüz denemedim ama denedikten sonra beğenmezsem içim rahat olacak.

Karışık Film Paketim kargoyla geldikten sonra hemen Lomografi X-Pro Chrome’u Diana Mini taktım. Bu aynı zamanda benim ilk çapraz banyo yapılan dia film ve sonuçları kesinlikle çok beğendim. Tamamen parlak olan doygun renkleri çok sevdim. Bakalım beğenecek misiniz?

Mavi gökyüzü ne kadar da sevimli görünüyor:

Krediler: carlota_nonnumquam

Yeşiller çok baskın görünüyor:

Krediler: carlota_nonnumquam

Kırmızılar ise oldukça belirgin:

Krediler: carlota_nonnumquam

…diğer renkler de oldukça parlak:

Krediler: carlota_nonnumquam

Çifte pozlamayla da gayet güzel sonuçlar elde ediliyor çünkü bu film 100 ASA’lı ve çoklu pozlama yaparken en rahat 100 ASA ile çalışılır.

Krediler: carlota_nonnumquam

Evet Diana Mini’m kesinlikle Lomografi X-Pro Chrome’u çok sevdi! Makinemde doğru ayarları yapmış olmama rağmen güneş çok parlakken fazla pozlanmış fotoğraflar elde ettim. Ama yine de o fotoğraflar da epey güzel çıktı:

Krediler: carlota_nonnumquam

Lomografi Lady Grey 400’ü ise karışık film paketiyle birlikte satın aldığım Receskt Kendin Yap TLR ile çektim. Makineyi yapmam iki saatimi aldı ama test filmimi bitirmem daha kısa sürdü ve sonuçlarından epey memnunum. Tıpkı 120mm versiyonundaki gibi, fotoğraflarınıza harika bir kontrat katıyor ve ton aralığı oldukça geniş, çekim yaptığınız günün güneşli ya da bulutlu olması bir şey değiştirmiyor:

Krediler: carlota_nonnumquam

Paketteki Lomografi CN 100 ise hala Diana Mini’mde duruyor.

Eh, sonuç olarak bu karışık film paketini aldığım için oldukça memnunum. 3 çeşit demek 3 kat eğlence demek!

Kim demiş film öldü diye? Lomografinin bu ateşi sürdürebilmek için kendine özgü emülsiyonları var. Dükkan ziyaret edin ve hangi Lomografi film size uygun olduğunu kendiniz görün!

written by carlota_nonnumquam on 2012-03-27 #gear #film #review #s #b #chrome #x-pro #lomografi #siyah-beyaz #beyaz #inceleme #kullanici #siyah #yorumu #incelemesi #karisik-paket
translated by civcivli

One Comment

  1. renintendo
    renintendo ·

    ilk deneyimim Lomografi CN 100 ile olacak :) ancak karışık film paketi ile tümünü deneyip karar vermek en mantıklı olanı.

More Interesting Articles