SMENA 8M

Alet çantamı kaptım ve Smena 8M’imi tamir etmeye karar verdim. Smena 8M benim ilk Lomografik fotoğraf makinam ve ben onu hala ilk günkü gibi seviyorum.

Lomo Smena 8M benim ilk lomografik fotoğraf makinamdı. Ben onu “Miau” adlı bir açık arttırma sitesinden 20€’ya satın aldım.
Smena 8M’i ilk kez elime aldığımda harika hissettim, ama onu kontrol ettiğimde hayal kırıklığına uğradım. Bu nedenle, aletlerimi kaptım ve onu tamir etmeyi denedim. O günden beri, Smena 8M özel bir makina oldu.

Smena 8M nasıl mı çalışıyor? Çok kolay:

Mesafe ayarları
1 metreden sonsuza, mesafeyi tahmin etmenize gerek yok, küçük simgeler kullanabilirsiniz.
- Tek kişi
- Çift
- Grup
- Bina

Diyafram ayarları
f/4’den f/16’ya , Smena 8M’in lensinin üzerinde diyafram halkasını bulacaksınız. Bildiğiniz gibi her diyafram ayarı bir film hızına karşılık geliyor. Smena 8M’de, o GOST sistem’de ifade ediliyor.
- f/4-GOST 16 = ASA 25
- f/5,6-GOST 32 = ASA 50
- f/8-GOST 64 = ASA 100
- f/11-GOST 125 = ASA 200
- f/16-GOST 200 = ASA 400

Obtüratör hızı:
Bir kez daha size küçük simgeler yardım edecek:
- Tam güneş - 1/250 sec.
- Kısmi güneş—- 1/125 sec.
- Kısmi bulut - 1/60 sec.
- Tam bulut - 1/30 sec.
- Yağmur bulutu—- 1/15 sec.
- Simge Yok—— “B” ayarı

Çoklu Pozlama
Sonraki kareye geçmeden önce deklanşör kurma kolunu kolayca ayarlayın.

Flaş
Smena 8M’de flaş kızağı bulunmuyor, bu yüzden eski tip bir flaşa ve bir PC kablosuna ihtiyacınız var.

Smena 8M benim ilk lomo fotoğraf makinam ve ben onu hala ilk günkü gibi seviyorum. Daha çok Smena 8M fotoğrafı lomo evimde: http://www.lomography.com/homes/bongofury

written by bongofury on 2012-03-24 #gear #35mm #review #8m #lomo #lomography #smena8m #cmeha #bongofury #film-camera #user-review #requested
translated by sismograf

Kickstarter

Bringing an iconic aesthetic to square format instant photography, the Diana Instant Square fills frames with strong, saturated colors and rich, moody vignetting. Built to let your inspiration run wild, our latest innovation features a Multiple Exposure Mode, a Bulb Mode for long exposures, a hot shoe adapter and so much more! It’s even compatible with all of the lenses created for the Diana F+ so that you can shake up your perspective anytime, anywhere. No two shots will ever be the same. Back us on Kickstarter now!

More Interesting Articles