LC-Wide Sonrası Etkisi: OKÇH (Obsesif-Kendini-Çekme-Hastalığı)

4 yıldan fazladır LC-A+ ile çekiyorum ve bunca zamandır hep vizörün arkasındaydım, ilham için önüme bakmalıydım. Arkadaşlarımı, güzel manzaraları, günlük konuları ve soyut şeyleri çekerdim. Geçen yıl kendime bir LC-Wide aldım. O zamandan beri farkettiğim kadarıyla fotoğraf koleksiyonumda bolca yer tutmaya başlayan yeni bir yüz keşfettim.

Otoportre çekmek için neden LC-WIDE kullanmalı?
1) 0.6 metre odaklama mesafesi tam olarak kol uzunluğunda olduğu için otoportreler için ideal.

2) Fisheye daha sevimli değil, böylece kendi fotoğraflarınızı çekerken ve sevgili LC-Wide kullanırken çok dikkat çekmezsiniz.

3) Harika vinyetler, yoğun renkler ve nefes kesen doygunluklar ve kontrastlar çok havalı görünmenizi sağlar. Odak noktasında ise sadece ve sadece siz olabilirsiniz.

4) Lomografi’nin tek elle kendinizi çekmek için kullanabileceğiniz cam lensli ilk fotoğraf makinesidir.

5) Çevrenizdeki insanlarla yakınlaşmanızı sağlar.

6) Geniş açılı olduğu için kendinizle birlikte yediğiniz yemekleri de çekebilirsiniz.

Bana fotoğraflarımda kendimi görmekten bıkıp bıkmadığımı sorarsanız, LC-Wide ile çekilenlerden kesinle sıkılmayacağım.

Lomo LC-Wide yeni geliştirilmiş 17mm Minigon Ultra-Geniş Açılı lensini kullanıyor. Bu 35mmlik fotoğraf maknesi maceralarınız için harika bir arkadaş olacak. Göz alan canlı renkli ve yoğunluklu fotoğraflarınızı 3 farklı formatta çekebilmenize olanak veriyor. Dükkanımızda kolayca bulabileceğiniz LC-Wide ile yeni bir maceraya adım atın.

written by meerly on 2012-03-14 #gear #tutorials #tipster #lc-wide #lomografi #ipucu #otoportre #kendini-cekme #ogretme #genis-aci
translated by civcivli

More Interesting Articles