Kalp Şeklinde Film Maskesi

Fotoğraflarınıza biraz aşk katmak ister misiniz? Sevdiğiniz her şeyi hoş bir tarzda çerçevelemek için bu harika kalp şeklindeki maskeyi kesin. Bu hemen hemen bütün fotoğraf makinalarında çalışan basit bir yöntem!

Fotoğraflarınıza bir kalp mi eklemek istiyorsunuz ya da hoşunuza giden şeylere sevginizi fotoğraflarda mı göstermek istiyorsunuz? Öyleyse, kolayca bir film maskesi ekleyin!

Krediler: kellysamuelson

Bu neredeyse bütün analog fotoğraf makinalarında kullanılabilen kolay bir ipucu!
İhtiyacınız olanlar:

  • Opak Kağıt (kartpostal gibi bir parlak karton arayın)
  • Makas
  • Bant (siyah elektrik bantı harika olacaktır)

1.Adım
Kartonun doğru boyutta olması için makinenizin film kısmını ölçün. Kartonu kenarlarında fazladan boş kısım bırakarak kesin. Eğer gerekirse, fazla kısmı daha sonra kesebilirsiniz.
2.Adım
Kalp şeklinde ya da her hangi bir şekilde kartonun içini kesin. Kenarlarda bir miktar boşluk bırakın.
3.Adım
Maskenizi fotoğraf makinanıza bantlayın. Eğer siz Holga’ya da Diana+ kullanıyorsanız, mevcut maskenin üstüne yeni kalp şeklindeki maskenizi yapıştırabilirsiniz.

İPUCU: Maskenizi TERS yerleştiriniz. Görüntü lensiniz tarafından çevrilir. Eğer fotoğraflarınızda doğru yönde kalp istiyorsanız, maskeyi ters olarak makinenize koymalısınız. Çekin ve her zamanki gibi geliştirin fotoğraflarınızı. Ve sonra gösterin aşkınızı!

Krediler: kellysamuelson

written by kellysamuelson on 2012-03-12 #gear #tutorials #120 #tipster #35 #holga #diana #diana-mini #maske #self-made #fotograf-makinasi #tuyo #kalp #kare
translated by sismograf

More Interesting Articles