Fotoğrafçılıkta Kadını Kutlamak

Dünya Kadınlar Günü her yıl 8 Mart’ta kutlanır. Kadınları ve başarılarını onurlandırmak adına dünya çapındaki kutlamalar düzenlenir. Biz bu yıl kutlamamızı, kadın fotoğrafçıların, fotoğraf dünyasına katkıları ile yapmak istiyoruz.

Candida Höfer Fotoğraflar Marco Vigo, Space Framed, Looking for Nice Things, Robilant + Voena, ongo

Candida Höfer
Candida Höfer fotoğraf çekmeye 1979 yılında, binaları, odaları, bankaları ve diğer yapıları çekerek başladı. Geniş-formatta, düz ve diyagonal açılarla çektiği boş alan ve mimari yapı fotoğrafları ile ünlendi. Çalışmalarını büyük bir tutarlılıkla devam ettirdi ve büyük açık alanları insansız çekmeye bayılıyor.

Imogen Cunningham Fotoğraflar Jim Alinder Photography, Photo Liason, melisaki, ve Gallery 1118

Imogen Cunningham
Imogen Cunningham botanik fotoğrafları ile tanınan Amerikalı bir fotoğrafçı. Fotoğrafa ilgisi 1901’de 18 yaşındayken başladı. Ancak ilgisi 1906’ya kadar gittikçe azaldı ve o yıl tekrar geri geldi. Botanik fotoğrafçılığa ilgisi okul parasını kazanmak için, bitkilerin fotoğraflarını çekerken başladı.

Vivian Maier Fotoğraflar Pleasure Photo, ve Vivian Maier Prints#

Vivian Maier
Vivian Maier aynı zamanda dadı olarak da çalışan Amerikalı sokak fotoğrafçısı. Dadılık görevi sırasında, günlük yaşamdan yüzbinlerce fotoğraf çekti. Ömrü boyunca çokça fotoğraf çekmiş olsa da, ününü ölümünden birkaç yıl sonra kazandı.

Julia Margaret Cameron Fotoğraflar Megan Guzman Blog, Francis Hodgson Blog, Wikipedia, Alex Waterhouse Blog, Shari Blog, ve Vintage Ephemera

Julia Margaret Cameron
Julia Margaret Cameron ömrünün sonlarında fotoğraf çeken İngiliz bir fotoğrafçı. Hediye olarak aldığı bir fotoğraf makinesi ile fotoğrafçılığa başladı. Genellikle önemli kişilerin portreleri ile ün yaptı; ressamlar, şairler, filozoflar ve hatta Charles Darwin. Fotoğrafçılığa ticari olmayan bir uğraş olarak başlasa da fotoğraflarını müzelere pazarladı.

Diane Arbus Fotoğrflar Ghost in Snow, fondopiras, Noelle Rich Tumblr, Elton Jacobsen, Saw Meister, ve Cifars and Cupcakes

Diane Arbus
Diane Arbus siyah beyaz kare fotoğrafları ile meşhur, Amerikalı portre fotoğrafçısı. Nesneleri genellikle birbirleri ile çelişkiliydi; sirkleri, travestileri ve zihinsel engellileri fotoğrafladı. Eleştirmenlerin fotoğrafları hakkındaki eleştirileri karışıktı. Bazıları işlerini eşsiz ve devrim yaratan olarak övse bazıları bunun tam tersini savunuyordu.

Makalenin kaynakları Wikipedia - Candida Hofer, Ongo, Wikipedia - Imogen Cunningham, Wikipedia - Vivian Maier, Met Museum, ve The Daily Beast

written by jeanmendoza on 2016-03-08 #people #lifestyle #diane-arbus #imogen-cunningham #vivian-maier #julia-margaret-cameron #candida-hofer #dunya-kadinlar-gunu #kadin
translated by erayalan

More Interesting Articles