İlk Lomo Aşkı: Diana'ya Abayı Yaktım.

Jiyu’yu Diana Mini’nin Japonya Altın Haftası anma töreninde sunulan özel bir yapımı ilk gördüğümde kalp atışlarım hızlandı. – O dakikadan itibaren bu kamerayı alacağımı biliyordum.

Jiyu ile ilk çekimim

Jiyu esasında “özgürlük” demek, ben de Diana Mini- ’nin bu versiyonunu üniversiteden mezuniyet hediyesi olarak kendime almayı düşündüm. Fakat alışveriş zamanı geldiğinde alışılagelmiş siyah/mavi olanını almalıyım diye düşündüm. Her şey bir yana daha ucuzdu. Ama bir türlü, kameramın üzerinde tatlı çiçekler olmadan mutlu olacağıma kendimi ikna edemedim. Ve şüphesiz ki Jiyu tüm ekstra dolarlarıma değdi.

Lomografi’de bir çaylak olarak ben özellikle Diana Mini ’nin yarım çerçeve modunu sevdim. Bir makara filmde fotoğrafların miktarını çitflemek demek daha çok deneme yapmam demek. Artı olarak makaranın hemen bitmesinden korkmamak demek.

Ayrıca Diana Mini fotoğraf sistematiğinin işleyişi hakkında bilgi edinmemi de sağladı. Çünkü her çektiğim fotoğraflarda tüm ayarları değiştirmek zorundayım bu da “Düşünme, sadece çek” mottosunu her zaman uygulayamayacağım anlamına geliyor. Fakat bu eski SLR’mdeki otomatik moda güvenerek çekim yapmaktan kat kat iyi.

Sözün kısası, en sevdiğim şey Diana Mini’yi taşırken zorluk çekmemem. Jiyu’nun dizaynı stilime o kadar uyuyor ki tüm gün boyunca boynumda asılı taşımama aldırmıyorum. Bu da hantal bir SLR ile hiçbir zaman çekemeyeceğim fotoğraflar çekmek demek.

Eminim Diana Mini Jiyu aldığıma hiç pişman olmayacağım. Hatta başka analog kameralar denediğimde bile Jiyu’yu asla bırakmayacağım.

Krediler: ydpsh

İlk aşık olup aldığınız Lomo camera hangisi? Hikayenizi bizimle paylaşın ve ekstra piggy kazanmak istenilen postlarımıza Bir göz atın! Bu arada topluluğumuzun diğer üyelerinin İlk Lomo Aşkı hikayelerini de okuyabilirsiniz.

written by ydpsh on 2012-03-05 #lifestyle #diana #diana-mini #diana-mini-jiyu #ask #ilk
translated by cappju

More Interesting Articles