LomoAmigo Jonas Spinoy: Jaipur'lu Sürücü

Karısı, iki çocuğu ve bir sürü Lomography fotoğraf makinesi ile Royal Pink şehrinde yaşayan Jonas 7 yıldır fotoğraf çekiyor. Bu ay onun favorisi ve neden film kullandığı hakkında onunla konuştuk!

Adı: Jonas Spinoy
LomoEvi: fatafatphoto
Şehir ve Ülke: Jaipur, Hindistan
Favori Fotoğraf Makinesi: LC-A+!

Ne kadar zamandır profesyonel fotoğrafçı olarak çalışıyorsun?
2007’de başladım , yakında 5 yıl olacak.

Jonas, bize seni analog fotoğrafçılığa iten ne olduğundan bahsedebilir misin?
3 yıl önce biri bana koca bir çanta dolusu 35 ve 120 mm film verdi, onlarla ne yapacağımı bilmiyordum, saf bir merakla bir kaç rulosunu çekene kadar ofiste oturdum. Ardından hepsi benim için birer hazineye dönüştü ve en son ruloyu geçen ay çektim!

Hala film ile çalışıyor olman müşterilerini şaşırtıyor mu?

Dürüst olmak gerekirse, müşterilerimin çoğu film kullandığımı bilmiyor, filmin güzelliğini çok az insan anlayabiliyor, dijital bir çağda yaşıyoruz. Anladıkları zaman bu onları daha özel yapıyor…

Lomography ile nasıl tanıştın?
Fotoğrafçı bir arkadaşım bana Diana F+ verdi ben de 120’lik filmlerle çekmeye başladım.

En sevdiğin fotoğraf makinesi hangisi, neden?
LC-A+’yı en çok seviyorum, becerikli ve düşük ışıkta her zaman iyi çalışıyor, küçük ve kompakt, kot pantolonun arka cebine sığabiliyor. Fotoğraf çekmemek için bahane yok.

İki çocuğun var eğer onlara bir fotoğraf makinesi verecek olsaydın hangisini verirdin?
Onlara başlamak için LC-A+ veya herhangi bir kompakt filmli fotoğraf makinesi verirdim, eğer gerçekten bağımlı olurlarsa da onlara tüm fotoğraf makinelerinin annesi Hasselblad vermek isterdim. Umarım 120’lik filmler olmaya devam eder.

Herhangi bir analog projede çalışıyor musun?
Genellikle Jaipur çevresinden çektiğin portreler.

Hayalinde fotoğrafını çekmek istediğin biri var mı?
Eddy Merckx, Belçikalı bir bisikletçi (tüm zamanların en iyisi)

Tam şu anda Lomo’nu nereye götürüp, ne çekmek istersin?
Oh evet, şu an dondurucu bir soğuk var ama LC-A+ ve LC-Wide’ımı alıp Manali to Leh’e gitmek isterdim, oraya ağır makineler götüremem, 400 km yol gideceksen her kg önemli yani Lomography fotoğraf makineleri geziler için mükemmel

Lomo LC-A+ dünya çapında otomatik pozlama, genişletilmiş ASA aralığı, çoklu ve uzun pozlama özellikleri ile tanınan fotoğraf makinesi. Kendi Lomo LC-A+'nı hemen al!

written by abhoan on 2012-02-28 #people #lomography #lomoamigo #lc-wide #bisiklet #fransiz #hindistan #belcikali #surucu
translated by erayalan

More Interesting Articles