LomoAmigo Topluluğu ve Sanat Aşığı Ky Lewis'in LomoKino Fimleri

Bu haftanın LomoKino LomoAmigo’su bir eş, üç çocuk annesi, bir artist ve her şeyden önce, bir Lomografçı. Gel ve LomoKino’yla kurduğu yeni ilişki için Ky Lewis’in meşgul analog hayatı hakkında daha fazla şey öğren.

Krediler: kylewis

Tam adı: Ky Lewis
Lomography Üyeadı: kylewis
Yer: London

Bize kendinden bahsetsene. Yaşamak için ne yaparsın? İlgi alanların neler?

20 yılı aşkın bir süredir Londra’da yaşıyorum, sanat okuluna gitmek için geldim ve sonra burada yapacak çok işim olduğunu için hiç gitmedim. Birisi böyle kaçık bir şehri nasıl bırakabilir ki? Mükemmel bir ailem, 3 kızım, evi kamera ve yan ürünleriyle doldurmama tahammül eden bir kocam var ve bir çok fotoğrafın öznesi olmayı gerçekten çok iyi başardılar.

Üniversiteyi bıraktım ve grafiker/illüstratör ve tasarımcı olarak kendi başıma çalıştım, ilk çocuğumu doğurana kadar bu dünyada kendi başıma dolaştım ve sonra işe ara verdim çünkü çok zaman sınırlaması vardı. Bu sayede bir süreliğine anne olabildim. 2 kız çocuktan sonra (ve onlarla değişik ve eğlenceli bir hayattan sonra) fotoğraf düzenlemeyle alakalı olan işlerim daha çok fotoğraf imgelemine ve Lomography’yeyöneldi. Seminerler verdim ve sanatı öğrettim. Bu süreç nasıl ilerler, tecrübemi diğerlerine aktarmak ve onların kendi fikirlerini ortaya çıkarmalarını görmeyi seviyorum. Bütün metodları kullanacağım, yalnızca alternatif fotoğraf teknikleri konusunda geniş bir tecrübem var, Lomography ve baskı resimleri benim aşkım.

Fotoğraflar, her türlü görüntülerle, hala devam eden alternatif ve nostaljik şeylerle, kendi pinhole kameralarımı yapmakla ve aslında sanatla alakalı herhangi bir şeyi yapmakla takıntılıyım ve bunlara karşı bir tutku besliyorum.

Ne kadar süredir bir Lomografçısın ve topluluk hakkında nasıl bilgi aldın?

13 yaşımdan beri kamera kullanıyorum ama 2002’de Almanya’dan hediye olarak gelen bir Supersampler’ım olduğunda ilk kez Lomografçı olmuş olmalıyım. Gördüğüm en çılgın şeydi ama o kordona ve o küçük kameranın yapabildiğine aşık oldum. Bir kaç yıl öncesine kadar toplulukla alakalı bir bilgim yoktu ve sonra küçük Supersampler’ımla tekrar bağlantı kurdum.

LomoKino’yu 5 kelimeyle anlat.

Az yer kaplayan, etkileyici, ilginç, üretken, umut veren.

Scoot Walk Run Swing

LomoKino’yla çekim yapmayı nasıl buldun?

Bayıldım, çok eğlenceli ve doğal olarak bir dizi soru ve garip bakışa maruz kalıyorum, özellikle de 80 yıldan sonra açılışının üzerinden bir kaç gün geçmiş olan bir buz pistinde çekim yaparken. Bu filmi kurtarmayı umuyorum çünkü nasıl olduysa koptu ve tekrar ucundan birleştirildi ve eğer yapabilirsem bence çok havalı görünecek. Ayrıca Kino sağduyulu olmak için yeterince küçük ve öylece durup diğerleri fark etmezken çekim yapmayı başardım. Şuan düzenleyeceğim 8 film var, yani gelecek hafta ne yapacağımı biliyorum.

Ne veya kim size LomoKino almak ve kullanmak için ilham verdi?

Hareketli görüntüyü çok uzun bir süre sevdim ve üniversitedeyken, filmi çıkartması çok pahalı hale gelene kadar Canon Super8 kullandım. Sonra ben küçük filmler yaptım, pinhole kamerayla stop motionlar gibi ve cevap olacağını bildiklerimi de Kino’da gördüm. Bir çok dönemde geçen bir çok filmim var ama Stan Brakhage; Eisenstein; Tarkovksy; Maya Deren; Derek Jarman; Michel Gondry, Jan Svankmajer ve Jean Cocteau benim anahtar ilham kaynaklarım olabilirler ama ilham alınacak çok fazla insan var.

Hiç Kino’yla alakalı tuhaf veya komik tesadüfünüz var mı?

Lomography Doğu Yıldönümü’nde çok eğlendim ve giderken yanıma bir kaç tane makara aldım, şükür ki akşamın sevindirici kutlamalarını yakaladım, şuanda bir tanesini tarıyorum. Meraklı bakışlar ve yorumlar aldım ama hiçbir şey, yıllarca yanında plastik kamera taşımaktan daha garip olamaz.

Multi-layered Mayow, Moments in the Park

Eğer yaşan veya ölü (ya da hayali) bir kişiyi LomoKino’nuzla çekme şansınız olsaydı, bu kim olurdu? Neden?

Bu kadar zor bir soru olmasına inanamıyorum ama görünen o ki aklımdaki tek şey Francis Bacon ile resimle alakalı bir parça çekmek. O çok gizemli bir ressamdı ve stüdyosu yaratıcılığın “bomba yeri”ydi (Onu anlayabiliyorum). Sadece düşünüyorum da, eserlerinden birinin yapılış süresici, başını ve sonunu görmek gerçekten harika olurdu.

Lütfen bizimle en sevdiğin herhangi bir LomoKino filmini paylaş.

LomoKino filmleri buraya gelmeye başladığında sevdiğim 2 film vardı, Kurguları, atmosferleri ve sizde bıraktığı daha fazlasını görme isteğiyle iyi çekilmiş olduklarını düşündüm. Bunlar: Ghost On The Beach by satomi, Lomokino Sound by weidong ve ayrıca bir tane daha önermek isterim, gerçi sadece 3 taneyle bırakmak yanlış geliyor, siz yalnızca bir tane sorsanız bile. Bu seferki çok hareketli - My Favourite Holiday Used to be the Fourth of July by David Kupferburg.

LomoKino^nuzla gelecek hayaliniz var mı? Daha fazla çekim veya belki uzun metrajlı bir film?

Çok fazla planım var, normal bir çok film ve yapmayı planladığım bazı deneyler. Ayrıca ışık uygun olunca yapmayı planladığım, biraz pinhole işlerine bağlanacak olan daha uzun bir parça var.Bu, yıllar önce yapılmış bir yolculuğun tekrarlanması!

The Winter Wonderland

LomoKino kullanıcılarına önerileriniz?

Teknik bir not, filmi doğru taktığınızı ve düzenli olarak döndüğünü kontrol edin. Eğer bir tripodunuz veya tutucunuz varsa tutmayı kolaylaştırmak için onu kullanın. Eğlenin, yaratıcı olun ve içgüdülerinizin orda olduğundan emin olun.

Buradan daha fazla Ky Lewis LomoKino videosu izleyebilirsiniz!

The Anniversary Party
Erin Shakes It Out
Allotment Day

LomoKino yeni bir analog boyutu kazan. Lomography’nin kendi 35mm analog film kamerası hareketi kaydetmene ve hikayeni filmde ölümsüzleştirmene olanak sağlar! 35mm ile 144 kare çek ve kendi sinema başyapıtıcı yarat. Filmini eski, old-school tarzında izlemek ister misin?Ayrıca LomoKino ve LomoKinoscope pakedi ni de teklif ediyoruz!

written by mayeemayee on 2012-02-22 #videos #people #kamera #lomoamigo #lomokino #lomokino-lomoamigo #roportajlar #topluluk
translated by supernovahunter

More Interesting Articles