Cecilia Paredes'nin Ustaca Kamufle edilmiş Otoprotreleri

Sanatçılar ve fotoğrafçılar yıllardır otoportrelerini yaratıyorlar ve seçilmiş işlerinin içine merkezinde kendilerinin olduğu eserler ekliyorlar. Fakat Şilili sanatçı Cecilia Paredes eserlerinde kendini tamamen ortaya koymak yerine gizlemeyi tercih ediyor. Onun kamufle edilmiş otoportreleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için yazıya göz atın!

Görsel kaynağı: Trendland

Şilili sanatçı Cecilia Paredes’nin çalışmaları şlk bakışta sevimli duvarkağıdı çalışmaları gibi duruyor, fakat yakından bakarsanız çiçek desenlerinin arsına ustalıkla gizlenmiş olan otoportrelerini görmeniz mümkün. Böylece Paredes sanat ürünü değil sanat ürününün bir parçası oluyor.

Paredes çalışmalarında “kayboluş” illüzyonundan ziyade “parçası olması” duygusunu işliyor. Anlattığı kadarıyla çalışmalarının temasında "göç ve yer değiştirme sonrasında kişinin nasıl uyum sağladığı, kendinden ödün vermeden nasıl oranın bir parçası olduğu konusunu işliyor.

Lima, Peru’da doğan Paredes ilhamını kendi deneyimlerinden alıyor ve şu anda Philadelphia, San Jose ve Costa Rica’da yaşıyor ve çalışıyor. Bir benzeri daha olmayan çalışmalarını yapmak için kendi vücudunu boyuyor ve böylece yine kendi yarattığı dizaynların bir parçası oluyor.

Muhteşem çalışmalarını aşağıda göreblirsiniz:

Görsel kaynağı: Trendland

Bu makaledeki bilgiler Trendland ve Feature Shoot. sitelerinden alınmıştır.

written by plasticpopsicle on 2012-02-10 #lifestyle #artist #lomography #cecilia-paredes #otoportre #usalik #analoh-yasam #kamufle
translated by civcivli

Kickstarter

Bringing an iconic aesthetic to square format instant photography, the Diana Instant Square fills frames with strong, saturated colors and rich, moody vignetting. Built to let your inspiration run wild, our latest innovation features a Multiple Exposure Mode, a Bulb Mode for long exposures, a hot shoe adapter and so much more! It’s even compatible with all of the lenses created for the Diana F+ so that you can shake up your perspective anytime, anywhere. No two shots will ever be the same. Back us on Kickstarter now!

More Interesting Articles