İkinci El Aşk Meselesi: Aşık Olduğum Fotoğraf

Bu hikaye, 29 Ocak’ta bir açık pazarda bulduğum bir çantadan çıkan Londra’nin vintage bir fotoğrafının hikayesidir.

29 Ocak 2012 soğuk ve sisli bir gündü. Ben de neler bulabileceğimi görmek için bir açık pazara gittim. İçinde kullanılmış filimler de olan birkaç fotoğraf makinesi aldım. İçinde kağıtlar ve fotoğraflar olan bir çantaya rastladım, ancak içinde bir fotoğrafa vurulmuştum…

Londra Parlamentosu

Bu fotoğraf bir Londra fotoğrafı, tam olarak Parlamento’nun, arka planda da sis bulutlu Londra var. Bulut fotoğrafa harika bir atmosfer eklemiş, köprüdeki yalnız hanımefendi de aynı derece. O an bu fotoğrafa aşık oldum. Tek utanç ise fotoğrafın üzerine daha önce bir şey döküldüğünü gösteren iki iz. O gün pazardan 5 fotoğraf aldım.

Bebekli hanımefendi ise benim ikinci favorim. O fotoğrafa baktığımda, o bebeğin birinci yaş gününe baktığımda mutlu oluyorum. Başkalarının hayatına bu kısa bakış bana çok şey ifade ediyor ve kazandırıyor.

written by ehmahh on 2012-02-15 #lifestyle #vintage #londra #eski-fotograflar #parlemento
translated by erayalan

Kickstarter

Bringing an iconic aesthetic to square format instant photography, the Diana Instant Square fills frames with strong, saturated colors and rich, moody vignetting. Built to let your inspiration run wild, our latest innovation features a Multiple Exposure Mode, a Bulb Mode for long exposures, a hot shoe adapter and so much more! It’s even compatible with all of the lenses created for the Diana F+ so that you can shake up your perspective anytime, anywhere. No two shots will ever be the same. Back us on Kickstarter now!

More Interesting Articles