Ağaç ve Dallarla Çifte Pozlama

Çift pozlama yapabilen bir fotoğraf makinen var ama bu etkileri nasıl yakalayacağını bilmiyor musun? Ağaçları, dalları üst üste pozlamayı dene masalsı sonuçlar elde edeceksin, hem de çok basit!

Krediler: cecilialisbon

Holga 120 CFN’mi satın aldıktan sonra çift pozlama yapabileceğimi öğrendiğimde çok heyecanlanmıştım. Rasgele çekmeye başladım ve bir süre sonra fark ettim ki ağaçlar ve insanlar inanılmaz çıkıyor. İnsan ve doğa arasındaki bağlantı ise benim ilham kaynağım.

İhtiyacın olanlar:

  • çift pozlama yapan fotoğraf makinesi
  • film (135 veya 120, makinene göre değişir)
  • ağaç ve dalları
  • birinin vücudu, yüzü, elleri (kendi ellerin, vücudun, tabi biri fotoğrafını çekebilecekse)

Artık hazırsın. İlk pozlamada ağaçları ve dalları çek. İkinci pozlamada, aynı kareye; yüz, el veya başka bir vücut parçasını çek. Böyle sonuçlar alacaksın:

(fotoğraflar HOLGA 120 CFN ve HOLGA 135BC ile çekildi)

Şimdi dene ve hayal gücünün akmasına izin ver!

written by cecilialisbon on 2012-02-15 #gear #tutorials #tipster #cift-pozlama #agaclar #fotograf-makinesi #tuyo #dallar
translated by erayalan

Kickstarter

Bringing an iconic aesthetic to square format instant photography, the Diana Instant Square fills frames with strong, saturated colors and rich, moody vignetting. Built to let your inspiration run wild, our latest innovation features a Multiple Exposure Mode, a Bulb Mode for long exposures, a hot shoe adapter and so much more! It’s even compatible with all of the lenses created for the Diana F+ so that you can shake up your perspective anytime, anywhere. No two shots will ever be the same. Back us on Kickstarter now!

More Interesting Articles