Lomography Dünya Kongresi 2007

Lomography topluluğu Londra Tasarım Festivali tarafından son on yılın Lomografik sihrini ortaya çıkarmak için icat edildi. Bu aynı zamanda 7. Lomography Dünya Kongresiydi. Dünyanın her tarafından sanatçılar, bireyler ve grupların gönderdiği 100,000 fotoğraftan oluşan LomoDünyaDuvarı Londra’nın merkezindeki Trafalgar Meydanı’nda sergilendi. Kongre Londra ve dünyanın her yerindeki Lomograficileri bir araya getirdi.

7. Lomography Dünya Kongresi:

Lomography’nin 7. Dünya Kongresi İngiltere’nin başkenti Londra’daydı. Bir dükkan açmak için şehrin kalbindeki yerden daha iyi bir seçim olamazdı Trafalgar Meydanı 100,000 Lomograflı sergi haricinde atölye çalışmaları ve vahşi partiler Lomo-Sevdalılarını meşgul tutuyordu. Bu merak uyandıran program katılımcıları LomoDünyaDuvarı Projesi’ne katkıda bulunmaları için teşvik etti. Londra Kongresi sırasında çekilen tüm fotoğraflar uzman bir jürinin onayından geçtikten sonra gittikçe büyüyen LomoDuvar’larına eklendi.

Londra Tasarım Festivali’nin koruması altındaki Lomography Dünya Kongresi 2007 bir hafta sürdü ve büyüleyici 7/24 bir programdı.

Dünya Kongresi 2007 Ana Başlıkları :

 • Trafalgar Meydanı’ndaki LomoDünyaDuvarı sergisi 100,000’den fazla fotoğraf ile gerçekleşti.
  *Diana F+ Lomography Dünya Kongresi 2007’nin resmi fotoğraf makinesi oldu.
  *Tasarım Müzesi, Saint Martins Merkez Koleji ve fotoğrafçıların galerilerinde Lomography atölye çalışmaları düzenlendi.
  *Londra’nın son derece gizli yerlerinde şehir yarışmaları düzenlendi.
  *Edward Booth-Clibborn, Manu Luksch, Martin Reinhart, Alex Graham, Lora Power, Igor Bararon, Justin Quinnell ve diğer LomoAllStars’ları atölye çalışmaları düzenledi.
  *"Gerald Matt Lomography'nin 95 Önermesini yayınladı":http://www.lomography.com/magazine/blog/2009/04/15/95-theses-by-gerald-matt
  *DJ’s Handsome Hank, Peter fröm Austria ve G.Rizo’nun katıldığı çılgın partiler her gece devam etti.

Ayrıca kongrede Lomography ile ilgili bir dizi; ders, konuşma ve tartışma forumu vardı. Turların ve atölye çalışmalarının arkasında Lomography uzmanları, sanatçılar, görüntü duayenleri ve şehrin tanıdık yüzleri vardı.

Trafalgar Meydanı’ndaki serginin büyüklüğünü görmek için videoyu izleyebilirsin.

LomoWorldWall at World Congress London 2007 from Lomography on Vimeo.

written by devoncaulfield on 2012-02-06 #library #loography-dunya-kongresi-2007-londra #lomodunyaduvari
translated by erayalan

More Interesting Articles