Diana+ Splitzer: Kaç Dilimlik Fotoğraf İstersin?

Diana F+ bu sefer Splitzer’ını giymiş, Beşiktaş sokaklarında.

Diana üst üste pozlarken güzel. Rüya gibi birbirine karışan görüntüler elde etmek de güzel. Ama Diana ile çektiğim bilmem kaçıncı rollün sonunda (Diana ile hevesinizi öyle birkaç filmde alamıyorsunuz) artık birbirine daha az karışan kareler istedim. Sorun şuydu ki üst üste pozlamadan da vazgeçmek istemiyordum. Böyle bir zamanda Diana+ Splitzer'ı görür görmez ne istediğimi fark ettim. Lakin Splitzer ile aramızdaki aşk yurt dışı/kargo ilişkisinden dolayı uzak mesafe olarak devam etti; taa ki o Türkiye’ye gelene kadar.

Gelişi şu ışıksız kış aylarına denk gelince o sorunu da Lomography 800/120 Colorneg filmle çözdüm ve denemek için ilk fırsatta kendimi dışarı attım.

Plastik kapaklar ya da siyah elektrik bandı gibi şeyler kullanarak da el yapımı Splitzer yapmak mümkün ama sizi uyarmalıyım ki eğer benim gibi bir Diana hastasıysanız hiçbiri sizi Splitzer’ın tatmin ettiği kadar tatmin etmeyecektir.

Orta format test filmim böyle sonuçlar verdi. Şimdi heyecanla 35mm filmle kullanmayı bekliyorum.

written by lisamariesimpson on 2012-02-03 #gear #splitzer #review #istanbul #120mm #diana #besiktas

Kickstarter

Bringing an iconic aesthetic to square format instant photography, the Diana Instant Square fills frames with strong, saturated colors and rich, moody vignetting. Built to let your inspiration run wild, our latest innovation features a Multiple Exposure Mode, a Bulb Mode for long exposures, a hot shoe adapter and so much more! It’s even compatible with all of the lenses created for the Diana F+ so that you can shake up your perspective anytime, anywhere. No two shots will ever be the same. Back us on Kickstarter now!

More Interesting Articles