Diana+ Splitzer: Kaç Dilimlik Fotoğraf İstersin?

Diana F+ bu sefer Splitzer’ını giymiş, Beşiktaş sokaklarında.

Diana üst üste pozlarken güzel. Rüya gibi birbirine karışan görüntüler elde etmek de güzel. Ama Diana ile çektiğim bilmem kaçıncı rollün sonunda (Diana ile hevesinizi öyle birkaç filmde alamıyorsunuz) artık birbirine daha az karışan kareler istedim. Sorun şuydu ki üst üste pozlamadan da vazgeçmek istemiyordum. Böyle bir zamanda Diana+ Splitzer'ı görür görmez ne istediğimi fark ettim. Lakin Splitzer ile aramızdaki aşk yurt dışı/kargo ilişkisinden dolayı uzak mesafe olarak devam etti; taa ki o Türkiye’ye gelene kadar.

Gelişi şu ışıksız kış aylarına denk gelince o sorunu da Lomography 800/120 Colorneg filmle çözdüm ve denemek için ilk fırsatta kendimi dışarı attım.

Plastik kapaklar ya da siyah elektrik bandı gibi şeyler kullanarak da el yapımı Splitzer yapmak mümkün ama sizi uyarmalıyım ki eğer benim gibi bir Diana hastasıysanız hiçbiri sizi Splitzer’ın tatmin ettiği kadar tatmin etmeyecektir.

Orta format test filmim böyle sonuçlar verdi. Şimdi heyecanla 35mm filmle kullanmayı bekliyorum.

written by lisamariesimpson on 2012-02-03 #gear #splitzer #review #istanbul #120mm #diana #besiktas

The Lomogon 2.5/32 Art Lens lets you widen your world – yet it isn’t any wide-angle lens. Designed to electrify escapades great and small, it’s your ticket to the definitive Lomography aesthetic. Sweet saturation, high contrast, cutting-edge optical quality, unique bokeh, super-speedy aperture mechanism – the Lomogon is the ultimate Lomo eye on the world. Head over to Kickstarter now to discover everything you need to know about our latest invention, and save up to 40% on its final retail price with our amazing Kickstarter specials!

More Interesting Articles