Yanlışlıkla Siyah Beyaz Taranan DİA Filmler

4

Aslında filmlerimi Sirkeci’de banyolattıktan sonra nural’ın tarayıcısında taramayı seviyorum, ama bu sefer üşendim ve fotoğrafçıya taratmayı tercih ettim. Tahmin edin ne oldu; tarayan adam DİA’larımı siyah beyaz taramış.

fotoğraflar: erayalan

İki hafta önce Viyana’daydım ve uzun zamandır istediğim LC-Wide’ımı ordayken aldım. Ve hemen içine bir Lomography X-Pro 100 taktım. Biraz gece arkadaşlarımla dışardayken ve biraz da gündüz ortalıkta dolanırken fotoğraf çektim. Gece fotoğraflarında Colorsplash flaşın farklı renklerini kullandım. LC-Wide’ımı ilk kez kullanıyordum ve sonuçları gerçekten merak ediyordum.

fotoğraflar: erayalan

İstanbul’a döndüm ve sabırsızca fotoğrafçıya koştum. Ondan DIA’larımı çapraz banyolamasını istedim. 30 dk. sonra sonuçları alıp ofise koştum ve fotoğraflar siyah beyazdı. Önce bir hata olduğunu ve DIA yerine siyah beyaz film kullandığımı düşündüm. Fotoğraflar da gayet hoş görünüyordu. Sonra filmi elime alıp tekrar baktığımda bir yanlışlık olmadığını ve sadece fotoğrafların taranırken siyah beyaz tarandığını fark ettim.

Sonuçlar fena durmuyordu, henüz filmi tekrar taramadım ama gerçek hallerini de gerçekten merak ediyorum.

written by erayalan on 2012-02-02 #gear #tutorials #tipster #dia #tarama #siyah-beyaz #yanlislik

4 Comments

 1. nural
  nural ·

  eheheh tarayıcım ünlü oldu :)

 2. lisamariesimpson
  lisamariesimpson ·

  ben siyah beyaz konusunda dia'dan devşirme siyah beyazları daha çok sevdim ama muhtemelen o hala taratmadığım dia'mı taratınca yine renklere teslim olup onları yükleyeceğim :/

  içimizdeki x-pro aşkı..........

 3. yattering
  yattering ·

  Tonları pek bir harika olmuş.

 4. erayalan
  erayalan ·

  teşekkürler "burda":www.lomography.com/homes/erayalan/albums/1799809-vien biraz daha var

More Interesting Articles