Redscale Çektim, Sen De Denemelisin

Redscale film, muhteşem retro fotoğraflar ve altın rengi görünüm sağlayan doğal kırmızı bir film. Bu filmi Lomography Store’da bulabilirsin ya da kendin bir tane yapabilirsin.

Eğer filmini kendin yapmak istersen, ihtiyacın olanlar sadece şunlar:

  • pozlanmamış renkli negatif film (ben 100 ISO film kullandım)
  • makas
  • bant
  • bir tane boş film kutusu

Video’dan talimatları takip edin:

Eğer bu tekniği kullanıyorsanız, doğru pozlama için filmin asa’sını bir ya da iki değer yükseltmeniz genellikle daha iyi olur ( 200 ISO ya da 400 ISO gibi).

Eğer bunları yapmak istemezseniz, Lomography Store’dan da redscale film satın alabilirsiniz.

written by pvalyk on 2012-01-31 #videos #gear #tutorials #mm #film #redscale #400 #tipster #lomography #35 #iso #kamera #ipucu #kendinyap #ucuz-ipucu
translated by lisamariesimpson

Bringing an iconic aesthetic to square format instant photography, the Diana Instant Square fills frames with strong, saturated colors and rich, moody vignetting. Built to let your inspiration run wild, our latest innovation features a Multiple Exposure Mode, a Bulb Mode for long exposures, a hot shoe adapter and so much more! It’s even compatible with all of the lenses created for the Diana F+ so that you can shake up your perspective anytime, anywhere. No two shots will ever be the same. Back us on Kickstarter now!

More Interesting Articles