Philippe Ramette'nin Yer Çekimine Karşı Koyan Fotoğrafları

Bu fotoğraflara hızlıca bir göz atıp “Amaan, oynama yapılmış…” diyebilirsiniz. Eh, yanıldınız, çünkü Philippe Ramette oto-portrelerini nefes kesen, kafa zonklatan ve yer çekimine karşı gelen etkilerle sonuçlanan analog fotoğraflar çekiyor.

Fotoğrafların kaynağı: Xippas

1961’de doğan Fransız sanatçı Philippe Ramette gerçek üstü kompozisyonlarla farklı açılarda ayakta duruken veya otururken çekildiği fotoğraflarıyla yer çekimine ve gerçekliğe kafa tutuyor. Heykeltraş olarak başladığı kariyerini, bu fotoğrafları çekebilmek için tasarladığı metal yapıları oluşturmak için kullandı.

Philippe Ramette’nin kullandığı metal yapılar. Kaynak:

Illustion.scene360.com

Philippe’in fotoğrafları yardımcısı Marc Domage tarafından çekildi. Yukarıdaki fotoğraflardan biri Philippe’in ekibinin ekipmanlarını kurmasını ve görsel ilüzyonu uygulamalarınını gösteriyor. Aşağıda onun bazı işlerini görebilirsiniz:

Kaynak: Xippas

Ramette’nin Paris’teki Galeria Xippas’da sergisi olacak ve 4 Şubat’tan 31 Mart’a kadar devam edecek. Daha fazla bilgi için Xippas.com ziyaret edebilirsiniz.

written by nyebe on 2012-01-31 #news #paris #sergi #haber #sanat #gercekustu #fransa #yercekimi #efekt #fransiz #sanatci
translated by civcivli

More Interesting Articles