ASA'yı Ayarlayamadığın Fotoğraf Makinalarında Lomography Resdscale XR Kullanımı

Bazı Lomograficiler Lomography Redscale XR’ı Holga ve Diana’larında kullanarak yoğun kırmızı fotoğraflar elde edebilirken bazıları bunu yapamadı. ASA’sı ayarlanmayan makinalarla bu güzel vintage fotoğrafları nasıl çekebileceğini örenmek için okumaya devam et.

Krediler: tomkiddo

Bunlar benimkiler. Bu makarayı çekerken Holga 135 BC kullanıyordum. Holga’ların hiçbirinde ASA ayarı yapılamadığından tüm Redscale fotoğraflarım az pozlandı, ta ki ben çözüm bulana kadar.

İhtiyacın olanlar:

  • Tripod (ellerin yeterince sabitse gerek yok)
  • Kablo deklanşör (zorunlu değil)
  • Uzun pozlama yapabilen ve tripot bağlantısı olan bir makina.

Oldukça basit yapman gereken tek şey, fotoğraf makinanı B moduna almak, tripota bağlamak ve deklanşöre basmak. Duruma göre ne kadar olacağı değişir. Güneşliyse yarım saniye, bulutluysa bir saniye. Yeterince basit? Bular da yakalayacakların:

Krediler: tomkiddo

Lomography Redscale XR 50-200 35mm redscale görüntülerinizde size tam kontrol sunmaktadır. Genişletilmiş ISO aralığı ile istediğiniz etkiyi belirleyip ISO ayarınızı buna göre yapabilirsiniz. Fotoğraflarınız retro bir his yayacak. Lomography film seçeneklerinize buradan bakabilirsiniz.

written by tomkiddo on 2012-01-26 #gear #tutorials #vintage #red-scale #tipster #asa #lomography #tiyo #nasil-kullanilir
translated by erayalan

More Interesting Articles