Lomography ve Photokina

Photokina dünyadaki en büyük fotoğrafçılık fuarı. İlki 1950’de gerçekleşen fuar artık her iki yılda bir Almanya, Köln’de gerçekleşiyor. Yıllar geçtikçe büyüyen fuarın 2010 yılında 160 farklı ülkeden 180,000 katılımcı vardı.

Lomography ve Photokina

Lomography ve Photokina’nın geçmişi eskiye dayanıyor. Photokina’da ilk defa 1998 yılında yer aldık. Amacımız analog aşkımızı yaymaktı, hatta fuara çok büyük bir LomoDuvar’ı bile kurduk. Ayrıca bu yıl fuarda dört lensli Actionsampler fotoğraf makinamızı da dünyaya gösterdik!

2008 yılında Gelecek Analogdadır sloganı ile yeniden fuardaydık. Bu aynı zamanda sadece duvarları değil aynı zamanda yerleri de LomoDuvarı ile kapladığımız yıldı. Tüm bularla fuarın Lomography bölümü görülmeye değerdi.

Lomography 2008’de Photokina’da

2010 yılında Photokina’yı yeniden kuşattık! En iyi LomoLokasyon’ları karşılığında 1000 tane fotoğraf makinası dağıttık. LomoDünyaHaritası Projesi için fotoğrafları toplamaya başladık. proje üzerinde yürüyebileceğiniz büyüklükte, Lomograf’lardan oluşan büyük bir dünya haritası. Photokina 2012’de LomoDünyaHaritası’nı sergilemek istiyoruz.

Lomography 2010’da Photokina’da

written by devoncaulfield on 2012-01-11 #library #koln #photokina-lomography-library-cologne-germany #deutschland-photomesse-exhibition-history #almanya #fua
translated by erayalan

More Interesting Articles