Diana Mini Splitzer'ını kendin yap!

İlaç ya da vitamin şişesi kapağından basit bir Diana Mini splitzer nasıl yapılır?

Hiç paranız cebinizde kalsın diye kendiniz bir splitzer yapmayı düşündünüz mü? Sadece eski bir şişe kapağı(tercihen kapakçıklı bir tane) kullanarak kendimiz bir tane yapabiliriz! Kapağın Diana Mini için tam uygun boyutta olduğunu görür görmez, onu bir splitzer olarak kullanabileceğimi düşündüm.

Sonra işe koyuldum. Bir makas yardımıyla kapakçığı kestim. (Çünkü çıkıntı yapardı, ama siz kesmeyebilirsiniz de.) Ayrıca iç kısmına da biraz kağıt peçete yerleştirdim çünkü Diana Mini’nin lensinin tam ölçüsünde değildi. Işte bu kadar! Aşağıdaki örneğine bir bakın!

Fotoğrafların bazı yerlerindeki kırmızımsı tonları farketmişsinizdir. Çünkü kullandığım kapak kırmızıydı ve fotoğrafın ilk yarısını çekerken o kırmızılıktan biraz almış olmalı. Bu efekti önlemek ve tamamen mükemmel bir şekilde ayrılmış fotoğraflar için kapağın iç kısmını siyah bantla kaplamanızı öneririm. Umarım bu tüyoyu kullanabilirsiniz!

The Diana Mini Diana F+ ’nın ultra-kompakt ve minik versiyonu. Yumuşak odaklı, düşük çözünürlüklü 35mm fotoğraflar çeker ve tek bir düğme ile size yarım ve kare formatlı fotoğraflar çekme olanağı sağlar. Şimdi kendinize bir Diana Mini edinme zamanı!

written by awitee on 2012-01-09 #gear #tutorials #diy #splitzer #project #camera #tipster #accessory #diana-mini #select-type-of-tipster #select-what-this-tipster-is-about
translated by ezgeey

More Interesting Articles