Lomography CN 100 35mm: Parlak Güneşli Günler İçin En İyi Seçim

Parlak, güneşli günler de kullanmak için iyi bir film mi arıyorsunuz? Cevabınız burada: Lomography Color Negative 100’ü deneyin! Yüksek kontrastlı keskin ve düzgün pozlanmış fotoğraflar elde edeceksiniz.

Lomography CN 100 benim favori 35mm renkli negatif filmim. Sebeplerinden bazıları da burada:

1) Fiyatı oldukça uygun.
2) Filmleri kolayca yıkatabiliyorum.
3) Konstratını çok seviyorum.

Elbette ‘100 ASA’ günışığında kullanılmak için yapılmış bir film olduğu için epey yavaş. Bu yüzden bu filmi kullanarak güzel pozlanmış fotoğraflar elde etmek için parlak güneş ışığı altında kullanılması gerekiyor. İnsanların çapraz banyo yapılmış olduğunu düşünmesine sebep olan yüksek kontrastını çok seviyorum. İşte burada parlka güneş altında çektiğim bir kaç fotoğraf:

Fotoğraflar çok keskin.

Çok basit: Daima parlak güneş ışığı altında çekim yapın. Bir keresinde Lomography CN 100 kullandığımı unutup düşük ışık koşulları altında çekim yapmıştım ve sonuçları da burada:

İyi bir seçim değilmiş. Haksız mıyım?

Özetlemek gerekirse, bence bu film herkes için oldukça uygun bir film ve Lomografi’ye yeni olan herkese kesinlikle öneririm.

Lomography Colour Negative 100 35mm film kullanın. İyi çözünürlüklü, belirsiz grenli ve çok parlak renkli sonuçlar veren nefes kesici fotoğraflar elde edeceğinizi garanti ediyorum.
Lomografi filmlerinizi buradan alabilirsiniz.

written by syira690 on 2012-01-09 #gear #35mm #review #lomografi #malezya #gunes #gunesli #istenen-yazi #kullanici-yorumu #renkli-negatif

More Interesting Articles