Beyaz Bir Noel için Üç Şipşak İpucu

Tatilleri hep soğuk havayla ve tabi ki bir sürü karla ilişkilendiririz! İşte size beyaz bir Noel’i fotoğraflamak için bir kaç ipucu!

Krediler: russheath

Dünyanın pek çok yerindeki bizler için, yılın bu vaktinde kar her yeri doldurur. Elbette bazen karda çekim yapmak zordur, ama kar aynı zamanda harika fotoğraf çekme fırsatları sunar.

İlk olarak, karın harika bir fon olduğunu öneririm. Sadece birini kara düşürün ve anında hiç bir çaba harcamadan aydınlık bir arka planınız olsun. Karın aynı zamanda ışığı insanlara doğru geri yansıtma efekti vardır, ve bununla gözlerin ve burnun altındaki gölgeleri aydınlatır. Kapalı bir günde bu etki sayesinde hiç bir ekstra ekipman kullanmadan doğal bir “güzellik ışığı” yakalanabilir.

İkinci olarak, eğer karın parlak beyaz olmasını istiyorsanız, yüksek pozlama yapmanız çok önemlidir. Karın parlaklığı fotoğraf makinenizin pozometresini şaşırtıp filminizi düşük pozlamanıza sebep olabilir, bu yüzden vazifenizi yapın ve ASA ayarını düşünürün. Örneğin bir LC-A+, 200 ASA bir filmi 100 ASA ayarında pozlamalısınız, böylece kar düzgün ve beyaz çıkar. Bu fotoğrafı çekmek için Horizon Perfekt bir el pozometresi kullandım ve yüksek pozlama yapabilmek için enstantaneyi bir kademe yavaşlattım.

Üçüncü olarak, kar diğer renkler için harika bir palettir. XPRO ve redscaledeki bütün o harika renk kaymaları beyaz kar üzerinde bütün görkemiyle görünecektir.

Krediler: russheath

O halde dışarı çıkın ve çocuklar gibi eğlenin… ve biraz kar bulun!

Lomography Redscale XR 50-200 35mm size redscale fotoğraflanırızda tam kontrol verir. Genişletilebilir ASA aralığıyla istediğiniz etkiyi seçebilir ve ASA ayarınızı ona göre yapabilirsiniz. Fotoğraflarınız sevimli eski bir hava yaratacak. Buradan Lomography film seçkimizi görebilirsiniz.

written by russheath on 2012-01-02 #gear #tutorials #film #tipster #kayak #kis #renk-paleti #beyaz-noel #ipucu #sipsak #cabuk #eglence
translated by civcivli

More Interesting Articles