Yabancıların Portreleri: Korkma, Sadece Sor

Fotoğrafçı olduğumuz için çevremize farklı bakıyoruz. Bizim için her şey potansiyel birer konu. Fotoğraflarımızda yer alan görüntüler zaten varlar ve onları bulmak ve fotoğraflamak bizim işimiz. Bazen potansiyel konu bir yabancıdır ve biz gidip fotoğrafını çekmeye korkarız. Eğer bu korkunun üstesinden gelmek istiyorsan, işte sana göre bir tüyo yazısı.

Çözüm o kadar basit ki söyleyince aptalca duruyor, fakat fotoğraf çekiş şeklini sonsuza kadar değiştirebilir.

İşte yapılması gerekenler:

"Konu"na gidip fotoğraflarını çekip çekemeyeceğini sor.
*Eğer evet derlerse fotoğraflarını çek."
*Eğer hayır derlerse, iş bitmiştir ama en azından denediğini bildiğin için mutlu olursun.

Yalan söylemeyeceğim, karşındaki kişiyi tanımadığın için bunu yapmak biraz tuhaf, fakat sonuçlar için değer.

Ayrıca mutlaka aklında bulundur: Söyleyebilecekleri en kötü şey hayır!

Fotoğraflarının çekilmesini istemiyorlarsa hayır diyecekler. Bu kadar! Bunun seni harika fotoğraflar çekmekten alıkoymasına izin verme.

Sadece emin ol ve sonuçları düşün. Ben sadece birkaç yabancının fotoğrafını çektim, çünkü lomography ile henüz yeniyim, ama sonuçlardan oldukça mutluyum.

written by ivan_the_terrible on 2016-02-02 #gear #tutorials #art #mexico #california #portrait #random #tipster #portraits #quickie-tipster #strangers
translated by civcivli

Kickstarter

Bringing an iconic aesthetic to square format instant photography, the Diana Instant Square fills frames with strong, saturated colors and rich, moody vignetting. Built to let your inspiration run wild, our latest innovation features a Multiple Exposure Mode, a Bulb Mode for long exposures, a hot shoe adapter and so much more! It’s even compatible with all of the lenses created for the Diana F+ so that you can shake up your perspective anytime, anywhere. No two shots will ever be the same. Back us on Kickstarter now!

More Interesting Articles