2011'in en popüler fotoğrafları

Lomography.com’a her girişte sanki başka dünyalardan gelmiş gibi görünen fotoğrafları seyretmek ne ilahi bir deneyim. Bir topluluğun Lomograf dediği bu kadar net hayaller üretmesi ne kadar harika bir şey!

Görülmesi gereken en iyileri derledik, eğer bu fotoğraflar yılın sona erdiğini göstermiyorsa ne gösteriyor? Doygun renkli, yüksek keskinlikli fotoğraflardan seçtiğimiz listede hayrete düşmekte özgürsünüz!

Krediler: bravebird, weidong, warning, jennson, lazybuddha, shoujoai, paperplanepilot, atria007, myloveletter, ccwu, bkspicture, jorgesato, blue-0610, istionojr & gnarlyleech

written by fookshit on 2011-12-30 #news #community #best-of #recap #popular-photos #2011
translated by erayalan

Thanks, Danke, Gracias

Thanks

We couldn’t have done it without you — thanks to the 2000+ Kickstarter backers who helped support this analogue dream machine the Diana Instant Square is now a reality. Watch out world, this Mighty Memory Maker is coming your way! Did you miss out on the Kickstarter Campaign? Fear not, pre-sale is now on and we have a Diana Instant Square waiting just for you! Pre-order now to pick up your own delightful Diana Instant Square and free Light Painter just in time to snap away those Christmas Carols.

More Interesting Articles