Banksy'nin Son Stencil'i

Dünya onun tuali ve takipçileri hep onun son işlerinin peşinde. Banksy en son işini nereye yapmayı planladı dersin? Devamını okuyun!

Banksy’nin son işi telegraph

Bu bir kuş, bu bir uçak, hayır bu Banksy’nin Mayfair’deki terk edilmiş bir binadaki son çalışması. Kara mizah ve nükte barındıran yergi dolu sokak sanatı ile meşhur Banksy 90’ların başından beri, kimilerine göre Londra’yı süsledi kimilerine göre de ona zarar verdi.

Senin Sokak Sanatı’na bakışın ne? Güzelleştiriyor mu, kirletiyor mu? Güzel sokak sanatı fotoğrafların varsa yorumlarda linklerini paylaşabilirsin.

written by gabysalas on 2011-12-28 #news #art #graffiti
translated by erayalan

Kickstarter

Bringing an iconic aesthetic to square format instant photography, the Diana Instant Square fills frames with strong, saturated colors and rich, moody vignetting. Built to let your inspiration run wild, our latest innovation features a Multiple Exposure Mode, a Bulb Mode for long exposures, a hot shoe adapter and so much more! It’s even compatible with all of the lenses created for the Diana F+ so that you can shake up your perspective anytime, anywhere. No two shots will ever be the same. Back us on Kickstarter now!

More Interesting Articles