Kahve ile ışık şızıntısı yarat!

Işık sızıntıları yaratmak için artık kameranı açmaya gerek yok: filmini kahve banyosu yapın! Bu tekniği farklı filmlerle test ettim. Önce iki tane renkli film ile denedim ve ondan sonra sonucu merak ettiğim için siyah/beyaz film kullandım.

Kahve ile yeni bir deneyim.

Önce kahve yaptım. Ondan sonra filmi bir kâse kahvenin içine koydum / Ondan sonra kahveyi bir kâsenin içine boşaltıp filmi içinde beklettim. Filmi 15-20 dakika beklettikten sonra soğuk suyun altında duruladım ve filmi metal kutusundan çıkarıp karanlık odada kurutmaya bıraktım / kuruttum.

İlk önce renkli film ile denedim ve daha sonra diafilm kullandım.

Renkli filmin fotoğraf albümünü burda bulabilirsiniz. Diafilmin fotoğrafları bu albümde .

Bu fimlerde kahve renkli baloncuklar yarattığı için siyah/beyaz filmin merak ettim.

Renkli baloncuklar yerine kahve siyah/beyaz filmde kamerayı açmadan işik sızıntıları yaratıyor!

Fotoğraf serisin albümü “burada” :http://www.lomography.com/homes/t82/albums/1763560-making-of-quot-f-woods-and-quot-iii.

written by t82 on 2011-12-27 #gear #tutorials #film #tipster #tiyo #cabuk-tiyo #kahve #deney #isik-sizintisi
translated by applegreen

Kickstarter

Bringing an iconic aesthetic to square format instant photography, the Diana Instant Square fills frames with strong, saturated colors and rich, moody vignetting. Built to let your inspiration run wild, our latest innovation features a Multiple Exposure Mode, a Bulb Mode for long exposures, a hot shoe adapter and so much more! It’s even compatible with all of the lenses created for the Diana F+ so that you can shake up your perspective anytime, anywhere. No two shots will ever be the same. Back us on Kickstarter now!

More Interesting Articles