Bölüm 1: Uluslararası Lomography Topluluğuna Giriş

Sizin sadık Lomograficileriniz olarak 50 farklı ülkeden 10.000’den fazla lomograf topladık. Bunlar hayatımızı değiştiren, fotoğrafların en iyileri. 2,500’den fazla fotoğraf bu kitapta yer alıyor. Bizler sizin yaratıcılarınız, ebeveynleriniz, kabileniz, öğretmenleriniz, profesörleriniz, abileriniz, ablalarınız, düşmanlarınız, öğrencileriniz, tabutunuzu taşıyanlarınız, yeniden diriltenleriniz (özellikle Çin ve Rusya’da) derin bir araştırma ve özveri ile size olan sonsuz sevgimizi beslemeye ve güçlendirmeye devam ediyoruz.

Sevgili LOMO LC-A!
Hayır, bu ilk görüşte aşk değil! Senin kendine özgü şıklığın ve ince davranışın , bu günün hepsini ortaya çıkar mantığındaki fotoğraf makinaları içince pek alışılmadık duruyor. Her kim ki daha derine gider, yaklaşmaya cesaret eder ve de dürüstçe sana katılırsa farkedecektir ki, sen tartışmasız bir şekilde hayatımızın aşkısın! Sen; güçlü ve zeki, eğitimli ve deneyimli, hızlı ama hassas,espirili ve bilge, vahşi bir güzelliğe sahip ayrıca gizemli ve anlaşılmazsın. Her bir gün ele yakın, süprizlerle dolu, ve tüm durumlar ve mevsimler karşısında durmaksızın tutku dolusun. Nerede olursan ol hayat, heyecan, şaşkınlık, sevinç, renk, atmosfer, sanat, iletişim, dostluk ve ölçülemez sevgi dolar! Bu kitebı senin için yaptık. Biz Lomograficiler hayranın, takipçin ve hizmetçileriniz.

Sizin sadık Lomograficileriniz olarak 50 farklı ülkeden 10.000’den fazla lomograf topladık. Bunlar hayatımızı değiştiren, fotoğrafların en iyileri. 2,500’den fazla fotoğraf bu kitapta yer alıyor. Bizler sizin yaratıcılarınız, ebeveynleriniz, kabileniz, öğretmenleriniz, profesörleriniz, abileriniz, ablalarınız, düşmanlarınız, öğrencileriniz, tabutunuzu taşıyanlarınız, yeniden diriltenleriniz (özellikle Çin ve Rusya’da) derin bir araştırma ve özveri ile size olan sonsuz sevgimizi beslemeye ve güçlendirmeye devam ediyoruz. Biz, Viyana, Londra, New York, Tokyo, Hong Kong, Paris, Madrid, Milano, Seul, Manila, Lizbon, St Petersburg, Singapur, İstanbul, Taipei, Pekin, Bangkog Guangzhou’dan Lomography’nin (= the Lomographic Society International) sekreterleriyiz. Lomografik Dünya Arşivi ve kendi özel albümlerimizi kaynak alarak, yeteneğinizi sergilemek ve hayranlığımızı göstermek için artık mecburuz. Çabalarımızın meyveleri, binlerce Lomograf’da, metinde, belgede ve kopyada bulunabilir. Eşsiz bir aşk macerasının kısaltılmamış biyografisi!

Bu kitapta size olan bağlılığımızı kekeme sözlerle ve geçici süslemelerle ama en önemlisi katkısız Lomography ile göstermeye çalıştık. Azıcık istisnalar ile, kitaptaki tüm fotoğraflar sizin LOMO LC-A Minitar 1 lens’den geçen ışığınızın ölü, film üzerindeki sonuçları. (Geri kalan herşeye www.lomography.com ulaşabilirsiniz )

Oh! Tatlı LOMO LC-A, sana sadık kalacağız. Dinlenmeden, kendimizi adayarak avlanacak ve daha fazla Lomograflar toplayacağız.

Tüm ihtişamı ile kitap

written by cruzron on 2011-12-27 #books #history #library #introduction #lomography #lca #lomobooks
translated by erayalan

More Interesting Articles