David Trimble Ve Onun Lomography Sprocket Rocket'i İle Bisiklet Gezisi

Macera David Trimble’ı tamımlamak için yeterli bir kelime. O bir bisiklet ve fotoğraf aşığı mimar. Gezimiz için “Red Hook Criterium’u” şeçti ve sabit vitesli bir bisiklet kullandık. Fotoğrafların çekimi ve röportajdan o sorumluydu. Bakalım neler yakalamış!

Bisiklete ilgin ne zaman başladı?

Babam ve amcam genç yaşlarında başlayarak meşhur birer bisiklet gövdecisi oldular. Trimble bisikletleri ilk karbon-fiber gövdeleri kullanan üreticilerden biriydi. Neden bahsettiğimizi daha fazla bilmek istiyorsanız buraya tıklayın.

Analog fotoğrafçılık ve bisikletler arasında bir bağlantı görüyor musun?

Fotoğrafçılık ve bisiklet ikisi de benim tutkum. Eski analog fotoğraf makinaları mekanizmaların ve sanatın güzel bir parçası. Eski bir kamera ustalığı bana vintage el yapımı çelik bisikletleri hatırlatıyor. En büyük benzerlik de hem bisikletler hem de fotoğraf makinaları sokaklara ve maceralara açık. Bisikletin ve fotoğraf makinasının basitliği macerayı daha fazla yaşamanızı sağlıyor.

Bisiklet sürerken fotoğraf çektin mi? Evet ise önerin var mı?

Bisikleti sürebildiğim kadar hızlı sürdüğümden, bisiklette çok nadir çekiyorum. Kompak ve basit bir fotoğraf makinam olduğunda çekim yapabiliyorum ama SLR bir makinayla neredeyse imkansız.

Bize Red Hook Criterium’dan bahset, diğer şehirlere de yayılacak mısın?

Red Hook Criterium, 5 yıl önce birkaç arkadaşımla doğum günümde başlattığım bir yarış. Şimdilerde büyük bir etkinliğe dönüştü. Martta Brooklyn’de ve Ekimde de Milan’da bir yarış var. Önümüzdeki yıl daha fazla Amerikan şehirleri, Berlin ve Paris’i düşünüyorum.

Hangi bisikleti kullanıyorsun? Milan ve NYC için uygun olanlar

Milan için en iyisi dağ bisikleti! Tren rayları ve kaldırım taşları zorlu ve kötü havada sürmsi neredeyse imkansız. NYC’de basit bir yol bisikletini tercih ediyorum. Şehir düz ve gezinmesi kolay. Haftasonları bisikletimle uzun mesafeler gidebiliyorum.

Milan ve NYC’de fotoğraf çekilebilecek favori yerlerin?

New York’daki Red Hook mahallesi. Burası yarışa adını veren yer. Burası suyun tam kenarında ve çok güzel ve insanların düşündüğü New York’a oldukça zıt. Milan’da her yer yeni ve yabancı, yani heryer!

Nerede S***r Sprocket Rocket’im yanımda değil dedin?*

Bu haftasonu L’Eroica’a gittim. Toskana’nın 130 km ilerisinde bir yer. Güneş doğumundan önce sürmeye başladık. Birkaç kilometre sonra güneş kendini gösterdi ve sanki bir resme doğru gidiyormuşum gibiydi. Sprocket Rocket":http://shop.lomography.com/cameras/sprocket-rocket-cameras bu görüntüyü yakalamak için mükemmel olurdu.

Red Hook Criterium ile daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

Sprocket Rocket film deliklerine adanmış ilk geniş açı fotoğraf makinası. Ve çift sarma düğmesi ile çift pozlama için ideal Sprocket Rocket'ı ==Online Dükkan’da == bulabilirsin!

written by alessiab on 2011-12-23 #people #lomography #lomoamigo #bisiklet #david-trimble
translated by erayalan

More Interesting Articles