Lomography Redscale XR 50-200 (35mm)

İşte burda retro etkisi yaratan bir Redscale Film. Canonet 28 kullandım ve ASA’yı 50’ye ayarladım. Umduğum sonuçlar karşımdaydı.

Öncelikle söylemeliyim ki, sadece kırmızı olan redscale filmlerden hoşlanmıyorum. Bu yüzden bir Lomography Redscale XR 50-200 aldım ve denedim. İstediğim sonuçlar için filmi Canonet 28’de kullanıp ASA’yı 50’ye ayarladım, ve çekmeye başladım. Sonuçlar beklediğim gibi mükemmeldi.

Kırmızının güzel gölgelerini yakaladım, sadece o değil kızmızıdan sarıya, sarıdan turuncuya kırmızının tüm tonları ve gökyüzü genellikle yeşil.

Bu fotoğrafların onyıllar önce çekildiğini hissettim. Redscale filmlerle ilgili en güzel şey, istediğin kadar uzun pozlayabiliyorsun ve hala güzel sonuçlar alıyorsun. Buna ek olarak güneşli parlak günlerde açık diyaframla çalışıp güzel sonuçlar alabiliyorsun. Bu yüzden ayrıca filmi 25 ASA ile de deneyeceğim. Gelecek sefer XR’ı orta formatta deneyeceğim.

written by m23 on 2011-12-27 #gear #35mm #review #redscale #rot #kleinbild #lomography-redscale-xr-50-200
translated by erayalan

Kickstarter

Bringing an iconic aesthetic to square format instant photography, the Diana Instant Square fills frames with strong, saturated colors and rich, moody vignetting. Built to let your inspiration run wild, our latest innovation features a Multiple Exposure Mode, a Bulb Mode for long exposures, a hot shoe adapter and so much more! It’s even compatible with all of the lenses created for the Diana F+ so that you can shake up your perspective anytime, anywhere. No two shots will ever be the same. Back us on Kickstarter now!

More Interesting Articles